Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos, hogy ezért fegyelmit...

Jogos, hogy ezért fegyelmit kaptam?

Figyelt kérdés

Technikai dolgozó vagyok egy középiskolában (rendszergazda, karbantartó, rendezvény-felelős, stb egy személyben)


Én csinálom a sulirádiót is (Naponta 10 perc)

Új igazgatónk van 1 éve, ő meg megbízott "felém" egy tanárt (7 éves rádiós múltam van...) hogy irányítsa a rádiót. 4 évig ilyen nélkül is ment, nem volt semmi baj.


Most azonban ki van adva:

-Csak magyar zene lehet

-És csak nagyon light-os zenék.


Ebből elegem lett, és visszatértem az eredeti stílusra, amit a gyerekek szeretnek. Nem egyszer dörömböltek az ajtón, hogy ez mi a sz...r?


Na az illető tanár lejött és ordított velem, én meg visszavágtam és úgy kiosztottam, mint ahogy eddig kb senkit. 50 körüli nőről van szó.

Az igazgató 20 perc múlva hívatott is és ő is ordított és emlékeztetett, hogy én csak egy kis senki vagyok az iskolában, és ezt a nettó 79-et (jó mostmár kb 84) bért sem érdemlem meg. Fegyelmi is volt, aminek a következtében írásbeli figyelmeztetésben is részesültem.


Azt tudni kell, hogy az infó rendszerrel is sok szívás van. 2002-2004-ben vásárolt gépek, eszközök vannak. Van mikor vagy 4 órát túlórázok, hogy másnapra minden jó legyen+a karbantartási munkák. Gyerek szétrúgta a WC ajtót, izzót kell cserélni, villanyszerelés munkák, stb.


Mióta az új igazgató van (Aki a KLIK-nek is megfelelt...), azóta a tanárok istenként vannak tisztelve, mi technikaik csak egy utolsó senkik vagyunk. Erre jön rá, hogy a KLIK-nél több tanár is panaszt tett rám írásban, onnan is kaptam már ordenáré hangnemű telefont.


Amúgy ez a két zene vágta ki a biztosítékot ("oktatási intézményhez méltatlan, drogos zene...")


https://www.youtube.com/watch?v=Nh5R6VBn63E

https://www.youtube.com/watch?v=GxBSyx85Kp8


Tehetek én ezért panaszt valahol? Mert ez már több a soknál.


A helyszín: Nyíregyháza környéke.



2016. jan. 27. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
A főnököd kiadta a munkakört és a feladatot te meg csesztél az utasításra. Én azonnal kirúgnálak ha a beosztottam lennél.
2016. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Első, tipikus magyar vagy :(
2016. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Tegyél. Először is menj fel az igazgatóhoz, követeld a béred emelését, és teljesen szabad irányítást, mint ahogy eddig is volt. PErsze elutasítja. Ekkor elmondod neki hogy nem fogod feljelenti meg semmi, viszont elmész az RTL-hez és szépen beszámolsz az iskoláról, és mondod neki ha nem adnak 1 éves juttatást, akkor másnap az ő iskolájukkal lesz tele a sajtó.


Ezekkel a nemzeti senkikkel máshogy nem lehet bánni. Sajna akárhova mennél panaszra már mindenhol a fidesz ül, és csak téged szidnakle mert nem a kossuth megy a gyerekeknek a szünetbe.


És egyesek azt mondják hogy nema diktatúra épül...

Sok sikert!

2016. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Így végigolvasva úgy jön le, hogy az addig viszonylag normálisan működő kollektívát vágták szét egy ősfideszes igazgatóval, aki valószínűleg a vele egy értelmi szinten lévő, addig a többi munkatárs által kiközösített tanárnak hatalmat adott. Olyan tipikus ez. Második: ennek sajnos kb semmi hírértéke.
2016. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Andizsuzsi ***** válasza:
44%

"Most azonban ki van adva:

-Csak magyar zene lehet "


Megszegted a főnököd utasítását, jogos a fegyelmi.

(hogy milyen az igazgató, azt most nem nézem, a kérdés a jogosságra vonatkozott)

2016. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
mondjuk a közszférában ez nem kirívó eset :D Logikus ott valami valahol egyáltalán?
2016. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Magyar zene mehet csak?


"Baszóódjál meg KDNP", vagy valamelyik hasonló számot, és csak ezt játszd, egymás után

Vagy akármelyik magyar zenét, de csak azt az egy számot. A feltételnek eleget teszel, de borzalmasan idegesítő lesz

2016. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

A túlórát kifizetik?

Mert ha nem akkor hagyd félbe a melót mikor lejár a munkaidő

2016. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom, fegyelmit nem a zeneválasztás miatt, hanem azért kaptad, mert ordenáré módon kiosztottál egy nálad jóval idősebb tanárnőt. Hadd ne sajnáljalak, nyilván az sem véletlen, hogy már többen panaszt tettek rád. Fölösleges belekeverni ide a zenét vagy politikai szempontokat, ha akkora ász vagy, miért trógermunkát végzel éhbérért?

Mellesleg azt sem értem, miért te, és nem a diákok csinálják a sulirádiót...

2016. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Feketeruhasember ***** válasza:
97%

Ha nagyon tárgyilagosak vagyunk (márpedig miért ne lennénk?) az a tanárnő ("főnököd által kinevezett főnököd) világosan tudtodra adta mit akar, mit és hogyan csinálj.. Aminek egy ideig eleget is tettél, majd leszartad és visszapofáztál. Nem túl bonyolult. A főnöknek van igaza, akkor is ha nem neki van igaza.

Ahol én dolgozom ott meg pont ilyen magyar zenéket nem enged hallgatni a boss amiket én akarnék, mert "csakalegújabbslágerek". Mégsem fogok szembeszállni vele emiatt hogy de milyen szar szemét, meg milyen diktatúra van hogy nem hallgathatom azt amit akarok.

Téged nem korlátoznak hogy mit hallgass, ha kedved van bedughatod a füled és hallgathatod a telefonodról amit csak akarsz miközben a gyerekeknek megy a mainstream.

Legtöbb munkahelyen nincsen demokrácia, csinálod amit mondanak vagy pápá. Nem fog működni ez a "kiállok a gyerekekért, mert ők ezt akarják hallgatni dolog " csak magadból csinálsz bolondot.

2016. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!