Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha külföldön (pl. : USA,...

Ha külföldön (pl. : USA, Brazília) börtönbe kerülök, megkaphatom az adott ország állampolgárságát?

Figyelt kérdés

2016. nov. 10. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Bizonyára egy bűnöző az, aki meg fogja kapni...
2016. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 fersk ***** válasza:
95%

A bűn jutalmaként gondolod? :D

Ha letöltötted a büntetést, kiutasítanak.

2016. nov. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 How Arrow ***** válasza:
97%
Persze hogy igen de a zuhanyzó részlegen és hátulrol kapnád meg a bizonyitványt!
2016. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, csak trollkodsz, vagy tényleg ennyire buta vagy? :D
2016. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha leülsz valamennyi időt, és feltételesen szabadlábra helyeznek, el sem hagyhatod az országot! Vagyis kell kapjál tartózkodási, és munkavállalási engedélyt. Már ha beszéled a nyelvet valamennyire. Majd, ha letelik az ítélet, és jól viselkedtél, volt munkád, akár még maradhatsz is az országban. Persze ez függ a bűncselekmény természetétől, és attól is, hogy hanyadrendű vádlott voltál! Van olyan, akit például hivatalosan a bíróság alkalmaz, mint tolmácsot. Ez akkor működhet, ha a Magyar nyelven kívül legalább még beszélsz 2-3 nyelvet felsőfokon.

Az állampolgárság pedig csak jónéhány tisztességesen eltöltött év után jöhet szóba. (KB. 10-15)

Ja igen!

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nőnek kell lenned, és az adott ország egy teljesjogú állampolgárától bizonyíthatóan legyen egy kiskorú gyereked!

Szóval nem egyszerű.

Brazília mondjuk nem fog téged repülőre ültetni, mivel nem költ ilyenekre. Egyszerűen kiraknak az utcára.

Az USA-t nem tudom, bár szerintem azok sem fognak neked félmillás repjegyet venni.

Nem kell leszavazni, a saját tapasztalatomat írtam le.

2016. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Uram, hol ült?
2018. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen az adófizetők pénzéből henyélsz a hűvösön...
2019. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#2Pac
2023. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán.
jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!