Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nemzeti dohányboltba miert...

Nemzeti dohányboltba miert nem kérték el a személyim?

Figyelt kérdés

18 éves agyok és az egyik haveromat bekísértem a dohanyboltba cigit venni. Tőle rögtön kérték a személyit (ő is 18), de tőlem nem kérte senki semmit. Lehet azért mert ő vásárolt csak? De elvileg 18év alattiak rá sem nézhetnek még a boltra sem, nemhogy bemehessenek. Pedig nem nézek ki 18nak.


Szerintetek mi lehetett ez?

Fiú vagyok, ez eladó lány volt hm :D



2016. nov. 13. 23:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy csomó trafikban van üdítő, ásványvíz, rágó meg egyebek. Csecsemővel is bemehetsz, semmi nem tiltja, csak dohányterméket nem vásárolhat kiskorú.

Ne szálljatok már el ennyire, srácok.:D

2016. nov. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 vagyok,én anyukámmal mentem be buszjegyet venni,és elkérték a személyim:D

Egy másik boltba meg vízért szaladtam be(nem volt más bolt a közelben)és ott is elkértét:D

2016. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Nekem sem kérték el!! Igaz, én be sem mentem.
2016. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

"Egy csomó trafikban van üdítő, ásványvíz, rágó meg egyebek. Csecsemővel is bemehetsz, semmi nem tiltja, csak dohányterméket nem vásárolhat kiskorú. "


De,a törvény tiltja.

2016. nov. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

#1 Nagyon rosszul tudod.Kiskorú NEM tartózkodhat Dohányboltban,még akkor sem ha nem dohányterméket szándékozik vásárolni.Csecsemővel se lehet bemenni.

Kérdező:igen,valóban el kellett volna kérnie a tiédet is..

2016. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De még mielőtt a gyerek mondta volna hogy milyen cigit kér, rögtön kérték tőle. Pedig nem tudhatták akkor még hogy melyikünk szeretne vásárolni
2016. nov. 14. 00:01
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
A törvény szerint ,ahogy belépsz a trafikba és az eladó nem tudja megítélni,hogy nagykorú vagy-e már,azonnal el kell kérnie a személyit.
2016. nov. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Koszi a sok valaszt.

Akkor csak az lehet hogy idősebbnek nézett az eladó.

2016. nov. 14. 00:06
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Első, ha valamiről fogalmad sincs akkor miért kell nagy bizonyossággal hülyeséget írni? Ha nem múltál el 18 vagy az eladó kérésére nem tudsz felmutatni okmányt akkor megtagadhatja a kiszolgálást és kiküldhet a boltból, akkor is ha egy üveg ásványvizet vennél csak.
2016. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Idősebbnek néztek, ennyi.


Nem dohányzom, egyszer egy ásványvízért ugrottam be és akkor is elkérték a személyim, pedig régen elmúltam 18.

Tőlem akkor is kérik ha csak bemegyek a velem egyidős barátaimmal.

2016. nov. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!