Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi alapján dolgoztathatják le...

Mi alapján dolgoztathatják le a táppénz időmet? Vagy miért nem kell ledolgoznom?

Figyelt kérdés

Spárban dolgozom. múlthéten beteg lettem. viszont nem egész hétre írd ki az orvos. úgy dolgoztam hogy hétfő kedd szabadnap, szerda csütörtök péntek szabadságra küldtek el szombat du vasárnap egész nap ezen a héten pedig hétfő kedd szabadság. nos csütörtökön voltam dokinál mondtam neki hogy szabadságon vagyok ugyhogy csak szombat vasárnapra kellene igazolás amit meg is adott. tegnap bejelentették: "mivel azon a héten már volt két szabadnapod, és nem egész héten voltál beteg ezért ha ha nem adod le az igazolást akkor ledolgozod és kapsz kafetériát, ha leadod az igazolást le kell dolgoznod a két napot viszont nem kapsz kafetériát!"

én csak néztem mint hal a vízben mert én úgy tudom hogy mivel beteg voltam van rá igazolásom is ezért nem kell ledolgozni, illetve van betegszabadságom (asszem 10 nap) amit ilyenkor automatikusan ki kell adniuk. 2 éve nem voltam betegszabadságon és régen is tanultam erről.

esetleg az erre vonatkozó jogszabályt ha más nem a a számát le tudnátok e írni, mert sztem engem nagyon hülyének néznek. köszönöm


2016. nov. 14. 08:46
 1/3 A kérdező kommentje:

1997. évi LXXXIII. törvény

én ezt találtam

Keresőképtelennek elsősorban azt tekintjük, aki betegsége miatt nem tudja ellátni munkáját, de ide soroljuk például azt a szülőt is, aki 12 évesnél fiatalabb beteg gyermekét otthon ápolja (csak arra a gyerekre vonatkozik ez, akit a saját háztartásában nevel).

Nem jár betegszabadság akkor, ha valaki üzemi balesetet szenved, vagy foglalkozási betegség miatt nem tud dolgozni. Az ilyen esetekben a munkavállaló baleseti ellátásra jogosult. Nem jár betegszabadság annak sem, aki veszélyeztetett terhes.

A betegszabadság csak a munkaviszony fennállásáig jár: a munkaviszony megszűnésével megszűnik az arra való jogosultság is.

Ha nem gyermekünk, hanem más hozzátartozónk szorul ápolásra, akkor betegszabadság nem jár, ám a fizetés nélküli szabadságot vehetünk igénybe az ápolás idejére, de legfeljebb két évre. Az ápolásra szoruló személy kezelőorvosa igazolja, hogy valóban tartós ápolásra szorul-e a hozzátartozó.


viszont ebbe nincs benne hogy le lehet dolgoztatni

2016. nov. 14. 08:55
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi alapján. Nem kell ledolgoznod.
2016. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

és miért nem? ez itt a fő kérdés, vagy mivel érvelhetnék

egy kis info még:

a gép azt írja hogy 30 nap szabadság/elhasznált

ha valaki pihenős csökkenti eggyel

ha szabadságon vagyok csökken eggyel

ha betegszabadság (ami a főnököm szerint már nincs hanem már csak táppénz van) akkor is csökken eggyel.

na most én az adott héten kivettem a heti két nap pihenő napot 3 nap szabadságot és 2 napot voltam táppénzen, és mivel a héten nem dolgoztam így nekem nem jár pihenő nap és ezért kell ledolgoznom a pihenőnapot mivel nem dolgoztam.

egyenlőre leadtam a 2 nap táppénzes papírt és tartozom nekik két munkanappal illetve nem kapok kafetériát.

ergo most azt mondják hogy 2 pihenő nappal tartozom mert nem dolgoztam a héten.

2016. nov. 14. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!