Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogon kér tőlem pénzt,...

Milyen jogon kér tőlem pénzt, ezt a biztosítóval kéne rendeznie nem?

Figyelt kérdés

Nemrég koccantam,én voltam a hibás. Betétlapot kitöltöttük. Hívott az illető hogy adjak neki még 50.000ft-t mert a biztosíto karszakertoje nem annyi pénzt állapítot meg mint amennyi a kára ténylegesen.


Nem értem mire fel kéri tőlem ezt. Mi történik nem fizetek?


2016. nov. 14. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Bolond lennél, ha fizetnél. Hajtsd el a sunyiba.
2016. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bepróbálkozott
2016. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Arra, hogy a biztosító az általad okozott kárt téríti meg a károsultnak a biztosítási szerződés feltételei szerint. Ő ettől függetlenül teljes kártérítésre jogosult, köze nincs hozzá, hogy te mit boltolsz a biztosítóval (még kgfb esetén sem). Ha ezt a biztosítás nem fedezi, akkor a maradékot tőled is követelheti.


Az persze más kérdés, hogy a bemondásra elkért 50.000.- jó magyar forint mennyire jogos.

2016. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetro ***** válasza:
A 19.35-ösnek van igaza, de gyakorlatilag semmit sem tud tenni. Hajtsd el a francba...
2016. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet hülye vagyok de nem értem mire fel kéri. Nem a biztosítoval kellett volna egyezkednie ha szte az amit ők megallapitottak nem fedezi a kárt?
2016. nov. 14. 19:41
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
A biztosító többnyire nem téríti meg a teljes kárt, mert szemetek. A követelése valószínűleg jogos, csak ez nem így működik. Jelezd neki, hogy igazolja, és érvényesítse peres úton, mert a perbe be kívánod vonni a biztosítódat is, akinek helyt kell állnia helyetted, mivel ezért fizeted a kgbf-t.
2016. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Pedig úgy van, ahogy a lepontozott írta. Ha a biztosító nem téríti meg az egészet, beperelhet téged a fennmaradó rész fedezésére. Hiszen aki kárt okozott, annak a teljes kárt kell megtérítenie (Ptk.)

Az más kérdés, hogy mennyit áll ebből a biztosító. Neked annyival könnyebb.

Az persze lehet, hogy te nem fogadod el az 50.000,- Ft-ot, és pereskedtek inkább, bár abból általában csak több költség lesz...

De hogy a fennmaradó kárás (ha tud ilyet bizonyítani) meg kell térítened, az biztos.

2016. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!