Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztolynak kicserélhetem...

Gázpisztolynak kicserélhetem az alkatrészeit? Pl könnyen eltörő alkatrészeket (öntöltőre gondolok). Lehet utána kapni rá viselési engedélyt?

Figyelt kérdés

2016. nov. 15. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki vizsgához kötött, szal nem!
2016. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kiegészíteném, ha valami behal, természetesen meg lehet csináltatni, kapsz is róla papírt. De te otthon nem mókolhatod ha hordani akarod. A műszaki érvényesség feltétel a viselésihez. Ha cserélsz valamit ott meg kibukna... Szal ha viselési kell, akkor nem. Nem csereberélhetsz.
2016. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:

A fődarabokat csak fegyvermester módosíthatja.

Ami nem fődarab (pl markolathéj), azt nyugodtan piszkálhatod.

2016. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1-2-3:


A jogot elmondtátok. Azt meg mind tudjuk, hogy a valóságban egyrészt rengeteg a buherátor, másrészt a magyar vizsgáztató/engedélyeztető hatóság lófa szt sem ér.


Egy fórumon olvastam, hogy egy éles 9 mm Luger kaliberű pisztolyt 9 mm PAK-nak vizsgáztattak. Szakmailag az a hely egy semmi.


Kérdező én leginkább arra vigyáznék, hogy max csak annyit buherálj rajta, hogy ne robbanjon fel a kezedben vagy ne csináljon semmi más rosszat:

https://www.youtube.com/watch?v=E5xmIA8rrjw

2016. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egy fórumon olvastam, hogy egy éles 9 mm Luger kaliberű pisztolyt 9 mm PAK-nak vizsgáztattak. Szakmailag az a hely egy semmi. "

Teljesen hihető! "Fórumon olvastam", mint forrás megjelölés.


"arra vigyáznék, hogy max csak annyit buherálj rajta, hogy ne robbanjon fel a kezedben vagy ne csináljon semmi más rosszat"

Ez is korrekt meghatározás.

2016. nov. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezen a fórumon:

[link]


Fénykép is volt hozzá az MKH kártyáról és a fegyverről, amit láttam is. A tulaj töltötte fel, akinek elrontották a fegyverénél a vizsgáztatást.


Csak ezen az oldalon már 5 év alatt olvastam több tízezer hozzászólást és nem tudom visszakeresni értelemszerűen. De képet is láttam róla.

2016. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen , szán rugót rövidebbre vékonyabbra cserélhetsz , szán vezető rudat acélból esztergáltathatsz . (A tárat le lehet rövidíteni , tár adagoló tömbjét műaról fémre cserélheted .) A kakasába fúrhatsz lukat és acél stiftet rakhatsz . Vizsgánál ezek nem kizáró okok , kopó alkatrészekről van szó , a tok és a cső nem kopó és ezeken nem akarsz módosítani .
2016. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oké!


Lehet, hogy hibáztak, de az, hogy "Szakmailag az a hely egy semmi." egy "kicsit" erős feltételezés!

2016. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!