Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyük fel, hogy készítek egy...

Tegyük fel, hogy készítek egy nyilatkozatot (írásos), amiben vállalom, hogy xy személy egyetlen, de bármilyen kívánságát teljesítem. Aláírom, tanúkkal stb. Kötelező vagyok megtenni, bármit is kér?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor is, ha valamilyen törvénybeütköző dologra kér, mint pl. öljek meg valakit, raboljak ki egy bankot, stb? Mi van, akkor ha az a kívánsága, hogy öljem meg magam? (A kérdés elméleti)
2016. nov. 15. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha egy szerződésben törvénybe ütköző van, akkor semmis.
2016. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen ügyirat típus, aminek a formai követelményeibe és tartalmi elemeibe ez beleférne.


A nyilatkozat nem ez, mert a nyilatkozat egy adott tényről szól. Nyilatkozom a vagyonomról, nyilatkozom, hogy nem voltam büntetve, nyilatkozom, hogy elengedem a gyerekemet néptánctáborba.


A szerződés sem ez, mert az kölcsönösségen alapul, és konkrétan meg kell nevezni a tárgyát. Az még beleférne, hogy minden ellenszolgáltatás nélkül vállalsz valamit, de akkor azt konkrétan bele kell foglalni, hogy mi az a kívánság, amit teljesítened kell.


Van olyan is, hogy kötelezvény, de az is ugyanaz pepitában, mint a szerződés.


Szóval ha írsz egy ilyen papírt, nem lehetne azt rajtad jogilag számon kérni, ha nem teljesíted. Nem lenne rá jogcím, hogy számon kérjék.


Amúgy pedig ha törvénybe ütköző dologról van szó, akkor a dolog eleve semmis. Drogról pl. nem lehet adásvételi szerződést kötni, mert a drogkereskedelem illegális. Illetve lehet erről is papírt írni, csak az nem lenne érvényes szerződés, még ha közjegyző hitelesíti, akkor sem.

2016. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát mondjuk akkor legyen ez a szöveg a papíron: "Én x.y. vállalom, hogy teljesítem z.s. bármilyen kívánságát." És tanúk jelenlétében alá is írom. Akkor hiába mondja z.s., hogy az a kívánsága, hogy vegyek neki egy ferrarit, ezt jogilag nem tudja teljesíttetni. Így kell érteni?
2016. nov. 15. 19:13
 4/10 A kérdező kommentje:
hahó? ne lépjetek már le pls :D
2016. nov. 15. 19:46
 5/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
- Nem nem jó tündérke, kívánság az kívánság, szépen térdelj csak le, és nyisd ki a szádat....
2016. nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amit előttem írtak, az baromság. A polgári jogban főszabály szerint nincsen formakényszer, tehát az nem baj, hogy "nincs ilyen forma", vagy hogyan is fogalmazott a nagyokos...


Ez amúgy nem szerződés, hanem egyoldalú kötelezettségvállalás. Adott esetben kikényszeríthető, de ahhoz ennél sokkal konkrétabbnak kellene lennie. Pl. valaki vállalja, hogy ekkor és akkor XY-nak ajándékoz valamit. Akkor ezt, a feltétel/időpont bekövetkezésekor XY igenis követelheti.


Törvénysértő dologra nézve eleve semmis, ennyire általánosan pedig értelmezhetetlen.

2016. nov. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6


Besz@rás. Lehülyézel, aztán ugyanazt mondod amit én. :D

Ennyire szét vagy csúszva mentálisan, vagy csak funkcionális analfabéta vagy? :D

2016. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz, akkor világos. Tehát ha az van leírva h bármit teljesítek és az illető ferrarit kér, akkor az nem kötelez engem semmire,de ha az van leírva hogy ferrarit adok neki, akkor az már igen.
2016. nov. 16. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából.
2016. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es, akkor ez az eszmefuttatásod szerinted mi, ha nem hülyeség?


"Nincs ilyen ügyirat típus, aminek a formai követelményeibe és tartalmi elemeibe ez beleférne."

2016. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!