Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A középiskolai évek beleszámít...

A középiskolai évek beleszámítanak-e a ledolgozott évekbe a nyugdíjhoz?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

igen.

feltéve ha be voltál jelentve.

2010. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy bejelentve?
2010. ápr. 29. 11:10
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

mert te iskola alatt dolgoztál bejelentett rendes munkában? ha nem, akkor mire akarsz nyugdíjat? arra, hogy bent aludtál az iskola padban?


mellesleg ha te most vagy középiskolás, akkor jobb ha megbarátkozol a gondolattal, hogy ha nem nyitsz saját nyugdíjszámlát, akkor sosem lesz nyugdíjad.

2010. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
előttem szólónak igaza van. az iskolaévek nem munkaviszonynak számítanak hanem tanulói jogviszonynak.és tényleg lépj be vmelyik magánnyugdij pénztárba.
2010. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem számítanak bele. Nyugdíjjárulékot sem fizettél, mivel nem is kerestél. Kivéve, ha munka mellett, levelezőn végezted a középiskolát. De akkor sem a suli miatt, hanem a munka miatt.
2010. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok iskolás, melózom rendesen, sajna bejelentve.

Ráadásul mikor sulis voltam, pont abba az 1%-ba tartoztam, aki tanulni járt a suliba, nem aludni. Nem úgy, mint a mai barom sulisok.

2010. ápr. 29. 11:23
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. Nyugdíjpénztár-tag vagyok.
2010. ápr. 29. 11:25
 8/13 anonim ***** válasza:

...az attól függ, hogy mikor végeztél!

ha 1998. Jan. 01-e előtt, akkor igen beszámít a szolgálati időbe!


jelenleg hatályos törvény:

[link]


IV. Fejezet

A SZOLGÁLATI IDŐ

(1998. január 1-je előtt eredményesen elvégzett felsőfokú tanulmányok is beszámítanak, nem csak a középiskolai évek! lényeges az eredményesen elvégzett meghatározáson van és csak 1 szakma megszerzésére szólóan)


[link]


[link]

2010. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezt buktam.
2010. ápr. 29. 11:29
 10/13 anonim ***** válasza:
mint mondtam igazi hivatalos "állami" nyugdíjad már sose lesz. nagyon valószínű.
2010. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!