Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 20-24 éves korosztály 69 százaléka lép be a felsőoktatásba, a középiskolai diákok 80 százaléka tervezi, hogy a főiskolára, egyetemre jelentkezik?

Figyelt kérdés

HA belegondolunk érthető. Szakmunkásba senki nem akar menni mert 90%-ban cigányok vannak, a maradék 10% se a legértelmesebbe.

A másik meg, hogy sokan látták, hogy a szakmunkás nincs megbecsülve és a fizetés se a legjobb. Van kivétel, de ez nem általános. Míg láthattuk, hogy diplomával sokszor érvényesülnek és még mindig azzal lehet a magasabb fizetést kapni. Az érvényesül pl: van már olyan, hogy titkárnőnél is elvárás a diploma. mindegy milyen csak legyen. És többségben még mindig az van, hogy szakmunkásból vagy szakma nélküli gürcöl gyárban, boltban mint diplomás. És az előbbiekből még sokkal több a munkanélküli.


Persze az aki műszakira,infóra vagy ttk-ra megy azok a szakmájukban nagy eséllyel találnak munkát.


2011. júl. 9. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de amikor én iskolát választottam a legutolsó szempont volt, hogy ott vannak-e cigányok vagy sem. Iskolába nem szórakozni járunk kész, lehet neked bármilyen flancos mérnökdiplomád ha utálnád azt csinálni.
2011. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem jól teszik a közel jövőben én is tervezem egy

egyetem elvégzését.

Ha nem is találok munkát akkor külföldön sokkal nyitottabb

lehetőségek vannak,és hát a fizetés is sokkal jobb mint itthon.

Természetesen a tőlünk nyugatabbra lévő országokra gondolok.


Az igaz akinek nincs diplomája az már egy hülye.

Csak hogy akik itthonra tervezik a karriert a nagy

része ugyan olyan szinten marad mint egy szakmunkás.

2011. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

" lehet neked bármilyen flancos mérnökdiplomád ha utálnád azt csinálni."


És ebből lejött, hogy nem kedveled a mérnököket. A flancos szóból azt lehet megállapítani, hogy nem értékeled sokra, csak a köztudat. Amúgy az aki nem szereti nem megy mérnökire. Senki sem tanul olyat amit nem szeret.

2011. júl. 9. 23:09
 4/13 Sz1u ***** válasza:
68%

23:09 Kérdező!


"Szakmunkásba senki nem akar menni mert 90%-ban cigányok vannak, a maradék 10% se a legértelmesebbe"


Nos, ebből pedig az jött le, hogy Te sem értékeled nagyra a szakmunkásokat! Mi a fene bajod van azzal, aki nincs megáldva azzal a képességgel, hogy diplomát szerezzen, csak egy szakmunkás bizonyítványt? Minden szakmára szükség van, legyen az asztalos, pincér, ügyvéd, mérnök, orvos, varrónő...stb...stb... Arról már nem is beszélve, hogy ismét egy jót cigányozhattál! Gond az, ha egy asztalos cigány? Gond az, ha egy pincér cigány?


Ezen kívül nem igazán értem, hogy mi az alapproblémád...


OFF:

"legértelmesebbe" ===> legértelmesebbje ("J"-vel !!!)

2011. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"OFF:

"legértelmesebbe" ===> legértelmesebbje ("J"-vel !!!)"


Eredetileg én is azzal akartam írni de a beépített helyesírás ellenőrző aláhúzta. Nem vitatkozom vele, bár nekem is értelmetlen volt.

2011. júl. 9. 23:30
 6/13 A kérdező kommentje:

"Nos, ebből pedig az jött le, hogy Te sem értékeled nagyra a szakmunkásokat! Mi a fene bajod van azzal, aki nincs megáldva azzal a képességgel, hogy diplomát szerezzen, csak egy szakmunkás bizonyítványt? Minden szakmára szükség van, legyen az asztalos, pincér, ügyvéd, mérnök, orvos, varrónő...stb...stb... Arról már nem is beszélve, hogy ismét egy jót cigányozhattál! Gond az, ha egy asztalos cigány? Gond az, ha egy pincér cigány? "


A mi városunkba 90% cigány jár oda. És mind tudjuk, hogy nem az értelmesebb része. Nekem is vannak cigány barátaim, így nem ítélem el őket. HA normális akkor ok, de tudjuk, hogy oda nem nagyon azok járnak.

Nekem semmi bajom a szakmunkásokkal, de3 mint leírtam látjuk kik mennek oda.

2011. júl. 9. 23:34
 7/13 Sz1u ***** válasza:
65%

23:34 Kérdező!


"A mi városunkba 90% cigány jár oda."


Inkább örülnöd kellene, hogy legalább próbálnak integrálódni!


"És mind tudjuk, hogy nem az értelmesebb része."


A "városunkba" helyesen városunkban...


"Nekem is vannak cigány barátaim, így nem ítélem el őket."


Persze, ilyenkor mindenkinek vannak cigány (és öhmmm... zsidó barátai), ahogy ki is derül a következő sorból:


"HA normális akkor ok, de tudjuk, hogy oda nem nagyon azok járnak."


"Nekem semmi bajom a szakmunkásokkal, de3 mint leírtam látjuk kik mennek oda."


Kik mennek oda szerinted (a 90% cigányon kívül)?

2011. júl. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Még végül az jön ki hogy valami jobbikos rasszista vagyok. Egyik se.


"Inkább örülnöd kellene, hogy legalább próbálnak integrálódni! "

Csak azért vannak ott mert 18 éves korukig tankötelesek. HA bemegy valaki az ilyen iskolákba látja, hogy nem az értelmes réteg jár oda. A legtöbbjük paraszt és beléd kötnek minden indok nélkül.

Erről az jut eszembe mikor egy tanár aki ott tanít mondta, hogy nem tudták kiszámolni mennyi festék kell egy szoba kifestéséhez. De ezt úgy kell elképzelni, hogy se ajtó se ablak nem volt a szobán. És az is megvolt adva, hogy mennyi festék kell 1 négyzetméterre.


DE eltértünk az eredeti témától.

2011. júl. 10. 00:54
 9/13 A kérdező kommentje:

"Persze, ilyenkor mindenkinek vannak cigány (és öhmmm... zsidó barátai), ahogy ki is derül a következő sorból: "


Zsidó nincs, de cigány miért ne lenne. Sőt ő nem az átlag cigány. Mennyi cigány megy egyetemre?

2011. júl. 10. 00:56
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
"Mennyi cigány megy egyetemre?" Erről nem készítettem statisztikát, de az én évfolyamomra 4 is jár (kb. 70-en vagyunk most).
2011. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!