Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti mennyire gyanakodnátok, ha...

Ti mennyire gyanakodnátok, ha egy idős elhunyt után egy végrendelettel egy ingatlanos örököl?

Figyelt kérdés

Adott egy 9x éves illető, akivel érdekes módon egy végrendelet köttetett egy ingatlanos által.

Kettőjük között volt vagy 50 év korkülönbség, állítólag ez az ingatlanos gondozta, ápolta a végrendeletért cserébe.

Az ismerősöm a törvényes örökös, és most a hagyatéki tárgyalásnál derült ki ez a végrendelet.

A végrendelet formailag teljesen rendben van, közjegyző által, de nekem már ilyenek jutottak eszembe, hogy a kórházat lefizeti valaki, hogy idős betegeknek az adatait kiadják ilyen célokra, majd befűzi őket egy fiatal csinos/jóképű akárki egy végrendeletért cserébe.

Létezhet ilyen?



2016. nov. 18. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Elég valószínütlen. Márcsak azért is, mert egy szabályos végrendelet elkészítését a közjegyzö végzi és egész biztos nem kockáztatja a müködési engedélyét ilyesmi miatt.


A korkülönbség teljesen lényegtelen, elvégre nem házasságkötésröl van szó, hanem inkább eltartásért adott ellenértékröl.


Ha a "törvényes örökös" foglalkozott volna az idös rokonnal, akkor tudná, hogy más gondozta öt.

2016. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Van ilyen, hogy eltartási szerződés nézz utána, valószínűleg az volt köztük. Az idős embert gondozza a szerződő fél, cserébe ha meghal megkapja a házát. Gondolom ismerősöd nem nagyon igyekezett, mikor gondoskodni kellett volna az öregről, ha nem is tudott a szerződésről, szóval azért van bőr a képén most tartani a markát.
2016. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom eltartasi szerzodest kotottek. Nincs ebben semmi kulonos.
2016. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a magánvéleményét tartsa meg mindenki magának, nem ez volt a kérdés...

Azonkívül nem írtam sehol, ki gondoskodott, meg ki nem gondoskodott az idős illetőről.

2016. nov. 18. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

1. Szerintem NEM ismerösröl, hanem RÓLAD van szó!


2. Pár napja még meg akartad támadni a végrendeletet - de már akkor is írták, hogy nincs rá esély, ha szabályoan készült.


3. Nem kell ennyire érzékenykedni, ha nem foglalkoztál a rokonoddal, akkor jogos, hogy a vagyonát sem te kapod.

2016. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már itt is megtírták, hogy semmi esélyed örökölni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__82320..

2016. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te szereptévesztésben vagy kérdező. Itt csak magánvélemények vannak, mások nem is lehetnek. Ez egy ilyen fórum. Egyébként meg ne siránkozz. Az valós helyzet, hogy idős, beteg ember befolyásolható. Befolyásolják is. Hacsak nincs egy együtt érző, fiatalabb rokon, aki nem hagyja ezt. Aki nemcsak a hagyatéki tárgyaláson kerül elő, hanem az idős beteg ember betegségének kezdetén, mikor még talán nem is idős.
2016. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ha nem zavar, itt VELED vannak bajok."


Feltettem egy kérdést, egy eléggé kényes témát feszegetve, ezért vannak velem a bajok?


"De ettöl még a kérdésed beteges gondoldkodásra vall, hiába pattogsz."


Szerintem meg te pattogsz, elég gyerekes, szánalmas módon, és avval töltöd a kis nyomorult szabadidődet, hogy boldogan tapsikolsz, ha véletlenül ráakadsz, hogy valaki feltett egy másik kérdést.

Szerintem EZ AZ, ami beteges.

Ennek a kérdésnek köze nincs az előzőhöz.

És most akkor boldog vagy, hogy találtál két kérdés egy ugyanazon illetőtől?

Ügyes vagy, jár a gumicukor, érezd megsimogatva a kis buksidat.

2016. nov. 18. 16:33
 9/11 A kérdező kommentje:

#9: miért ne "siránkozzak"?

És miért vagyok "szereptévesztésben" ? tudod mit jelent a szó?

Retardáld idióták vannak itt, akik a paranoiájukat szövik bele a kérdések közé, és a "szerintem" szó dominál náluk, meg az üldözési mániájuk.

Meg aztán lehet, emlékeztetem őket a kérdésem alapján a Piri nénire, amikor buktak egy hasonló ügyleten, és ezért nekem támadnak.

Nos, aki ezt nem képes felmérni, vagy ennyi empátiát mutatni, az inkább ne írjon semmit, nem hiszem, hogy velem van a baj.

Főleg ne egy olyan kérdéshez, amihez eléggé szakmai oldalról kéne hozzáállni...

2016. nov. 18. 16:38
 10/11 A kérdező kommentje:

#5, #6, "semmi esélyed örökölni"

Még mindig nem rólam van szó, de ebből látszik, mennyire nem értesz az egész jogi dologhoz...

Kitagadás, köteles rész, közjegyzőnél letét...mond valamit?

Nem hiszem...

2016. nov. 18. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!