Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadság kinek jár?

Szabadság kinek jár?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne,hogy a nagymamám haldoklik sajnos,és úgy tudom ha elhunyt a munkáltatótól kap ilyen 3 nap szabit ilyen esetben...legalábbis nálunk ahol dolgozom egyik kolléganőm kaptt 2 éve! Neki az apósa halt meg,semmilyen rokoni kapcsolatban nem álltak mert akkor még nem ment hozzá a fiához!És mivel nekem a nagymamámról van szó,azaz unoka vagyok vajon nekem is járna ebben az esetben?!Ne értsetek félre,nem szeretném h a nagymámám meghalljon de táppénzre nem szeretnék abban az esetben menni.. pl mikor a temetése is lenne!

2016. szept. 14. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

2 nap jár.


És bocsi, tudom, hogy nem várod, de nekem fura, hogy már most ezen agyalsz. Nekem apósom ment el sajnos pár hete, én a HR osztályt kérdeztem meg utána, hogy jár-e ilyen. Jár, de két nap, és nem is vettem ki.

2016. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól hozzátartozója halálakor, két munkanapra. Közeli hozzátartozónak a mentesség szempontjából a házastárs, az egyenes ágbeli rokon, a házastárs egyenes ágbeli rokona, az örökbe fogadott, mostoha és nevelt gyermek, az örökbe fogadó, a mostoha és a nevelőszülő, a testvér, valamint az élettárs minősülnek. A kieső időre a munkavállalót távolléti díj illeti meg. Igazolásként a halotti anyakönyvi kivonat másolatát kérheti a munkáltató"


Mondjuk én temetés esetén nem ezen agyalnék. Kiveszek egy nap szabadságot és annyi. Mint ahogy már volt olyan, hogy meghalt valaki a családban, aki a fentiekbe nem tartozik bele, kivettem egy nap szabit és kész.

2016. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem,mert kolléganőm jőtt ezzel,hogy nekem semmi közöm a mamámhoz illetve az anyukámnak sem,mert ezt csak annak jár akinek a menye-veje van! De úgye mamának anya a menye!

1. őszinte részvétem!

2. kivennék szabit,de mivel kell sulira vizsgához nem tudom megoldani!

Ment azöld kéz mindkettőtőknek

2016. szept. 14. 12:05
 4/10 anonim ***** válasza:

3: ezt nem a kollégád dönti el, hogy jár-e neked :)

Ha jár, akkor pedig nem kell kivenned szabit.

Csak azért írtam a szabit, hogy más is meghalhat, aki nincs a felsorolásban, akiknek a halála esetén járna, és annak is elmegy valahogy az ember a temetésére.

2016. szept. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Közeli hozzátartozó halála esetén jár 2 nap. Közeli hozzátartozó: szülő, nagyszülő, testvér, gyermek.
2016. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5: olvasd már el a fentebb beszúrt részt az MT-ből.

Nem csak az számít ebben az esetben közeli hozzátartozónak, akit te írtál.

2016. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaj ne értsd félre,nem kötekedésből írtam,h nem tudok ki vneni szabit,értem mit akartál írni!Köszönöm szépen a válaszokat,de remélem nem lesz 1 hamar szükségem ilyenre
2016. szept. 14. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Közeli hozzátartozó (pl. nagyszülő) és hozzátartozó (pl. házastárs, élettárs nagyszülője esetén ugyanúgy 2 napra mentesülsz a munkavégzés alól, amire 100%-os távolléti díjat kapsz.


Munka törvénykönyve


32. Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól

55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

...

f) hozzátartozója halálakor két munkanapra,


115. § (1) A munkavállalónak a munkában töltött idő alapján minden naptári évben szabadság jár, amely alap- és pótszabadságból áll.

(2) Munkában töltött időnek minősül az (1) bekezdés alkalmazásában

...

g) a munkavégzés alóli mentesülésnek az 55. § (1) bekezdés b)-k) pontban meghatározott

tartama.

2016. szept. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyenesági rokon halálakor (ilyen a nagymama is) 2 nap szabadság jár. Tavaly halt meg nagyapám, nekem külön igazolás nélkül is kiadta a HR a két napot.
2016. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, és köszönöm. Tényleg ne vedd magadra, én is sok kitartást kívánok!
2016. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!