Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az zsarolásnak számít ha...

Feketeruhasember kérdése:

Az zsarolásnak számít ha azzal zsarolok meg egy vállalkozást hogy elmondom minél több embernek hogyan húzza le/veri át az ügyfeleit és csak akkor teszek le róla ha egy bizonyos összeget utalnak nekem?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 11:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nyilván ha alaptalan dolgokat állítanék akkor nem foglalkoznának vele csak ebben az a gond hogy ezek kényes dolgok és szerintem nem igen örülnének neki ha elcsacsognám az ügyfeleiknek.
2016. nov. 20. 11:29
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy az.
2016. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tehát ha feljelentenek akkor a rendőrséget igazából nem érdekli a zsarolás tárgya hanem csak az a lényeg hogy én zsarolom őket. Az a kérdés hogy megéri e ez nekik hogy utána ahol meglátom a táblájukat megyek bekopogni beszélgetni.
2016. nov. 20. 11:34
 4/14 anonim ***** válasza:

Inkabb az a kerdes hogy neked?

Utana is siman kitisztazza magat, mivel elmondja az ugyfelnek hogy kamuzol es elotte zsaroltad oket. Tudsz barmit bizonyitani? Az sem mindegy hogy valami piti kis vallalkozasrol van szo, vagy nagykutyarol akinek legalabb 10 ugyved baratja van. Sotetben maszkalo kigyurt kopaszokrol ne is beszeljunk.

2016. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nehéz lenne utána megmagyarázniuk hogy miért kellett az ügyféllel kifizettetni valamit amire nincsen szüksége és hazudni a termék specifikáció-ról. Nem ferdítésről van szó hanem konkrét hazugságról.
2016. nov. 20. 12:20
 6/14 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Neki simán megéri feljelenteni téged zsarolás vádjával, lévén ő ezzel magát tisztázta te pedig gyanúba keveredel.
2016. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salamon Bálint ***** válasza:
Fordulj a Fogyasztóvédelemhez!
2016. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Ja, és természetesen amit írsz, az kőkemény zsarolás.
2016. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen törvénytelen cselekmény jut tudomásodra, akkor azt jelentened kell. Ha ehelyett ellenszolgáltatást kérsz a hallgatásodért akkor zsarolsz és az büntetendő. Ha az ügyész toppon van akkor még egy bűnpártolást is a nyakadba akaszt.

Mindez független attól, hogy a bűnelkövető (a vállalkozás) vonatkozásában milyen eljárást indítanak.

2016. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben akkor egyszerűen csak jelentem és kész.
2016. nov. 20. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!