Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági ítélet után lehet...

Bírósági ítélet után lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés
a történet jelen esetben nem releváns. Ha a vádlottat próbára bocsátották, ezt ő ott elfogadta, mert a bíró arról tájékoztatta, hogy ezzel semmilyen hátrány nem éri a továbbtanulása és elhelyezkedése során (rendészeti főiskola és börtönőr állás), azonban utólag a felvételin tájékoztatták (pár nappal később), hogy ez bizony kizáró tényező, fellebbezhet? Vagyis ha a bíróságon elfogadta a bűntetést a félretájékoztatás miatt, a jogerőre emelkedésig fellebbezhet?
2016. nov. 23. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha már "elfogadta", ergo gondolom arra célzol, hogy tudomásul vette, tehát lemondott a fellebbezési jogáról (nyilván rólad van szó, nem tudom, minek az E/3., de mindegy), akkor NEM.

Jogerős ítélet ellen nem lehet fellebbezni, ha pedig lemondtál a fellebbezési jogodról (az "ott elfogadta" kijelentést csak így tudom értelmezni), akkor az bizony veled szemben jogerős. Még akkor is, ha esetleg az ügyész fenntartotta magának a háromnapos gondolkodási időt.

2016. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

nem rólam van szó, nem tudom, miért kell egyből ezt feltételezni.

Az elfogadás a félretájékoztatás miatt volt. Ha azt mondják, hogy ezzel nem fogják felvenni a suliba se és a munkahelyre se, nyilván nem fogadja el. Ilyenkor a félretájékoztatás miatt nem lehet valamit tenni? Illetve ha az ügyész fellebbezett, közmunkát kért, akkor ha az új tárgyaláson elfogadnák a közmunkát, a próbára bocsátás megmarad? Vagy ha az új tárgyaláson nem fogadja el az ítéletet?

Nem hiszem el, hogy a bírói és ügyvédi tudatlanság miatt elússzon 4-5 év egy ártatlan ember életéből. Nem beszélve a lehetőségekről.

2016. nov. 23. 18:12
 3/16 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, miért nem fellebbezett, erről már akkor is lecsúszott. Viszont az ügyész súlyosbítást akar, azzal nyilván nem járna jól. De ha súlyosbítanak, akkor a próbára bocsátás amellett természetesen nem áll meg, ahelyett lenne a - súlyosabb - közmunka.

Annak is ugyanúgy az az eredménye, hogy rendészeti főiskolára és börtönőrnek nem lehet menni, mivel SÚLYOSABB. Elég egyértelmű, hogy vannak szakmák, amihez erkölcsi bizonyítvány, illetőleg akár feddhetetlenség kell (ez utóbbi szigorúbb). Ilyen esetben az iskolai felvételihez is már elvárás ez. Ezzel mindenki elvileg tisztában van.

Nyilván általánosságban értették, hogy nem lehet gondja belőle, mert ez csak bizonyos területeken van így.

Egyébként meg, ha már próbára bocsátás volt, és az ügyész még szigorúbbat akar, akkor - feltételezem -, hogy a bűncselekmény elkövetése bizonyított, tehát hiába is fellebbezett volna az illető felmentésért, azt akkor sem érte volna el. Valószínűleg.

2016. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha valaki elkövetett valamit, oké, hogy ez nem büntetés, csak egy intézkedés, de mégis az illető miért gondolta azt, hogy ez sehol nem fog megjelenni? Hogy ezt csak úgy fű alatt el lehet tüntetni? Sőt, inkább örüljön, hogy csak egy intézkedést kapott és nem büntetést.

Egyébként ha már tudomásul vette, akkor onnantól fogva az ő részéről az tudomásul vétel és kész.

Viszont lehet kérni mentesítést, ami azt jelenti, hogy kaphat az illető tiszta erkölcsi bizonyítványt és az, hogy bármilyen büntetést, vagy intézkedést szabtak ki vele szemben, az csak és kizárólag pl. büntetőeljárásnál lekért priusznál fog mutatkozni.

Én ez utóbbit javaslom, ha már jogerős az ítélet.

2016. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

utolsó köszi, ennek utána nézek.

a per 1,5 éve húzódik, nem is ő volt a fő vádlott, csak garázdaság miatt hívták be tanúként, és úgy lett "meggyanúsítva", vagy nem tudom, hogy fogalmazzak, de nem is ez a lényeg. Minden tanú azt állítja, nem ő ütött, nem miatta sérült meg a sértett, még maga a sértett is ezt mondja. A bíró, az ügyvéd tisztában volt vele, hogy rendészetire jelentkezett, ennek tudatában adták a fals információt.

2016. nov. 23. 18:24
 6/16 A kérdező kommentje:
amúgy az erkölcsiben ez sem szerepel, vagyis az tiszta, csak ha lekérik a központi rendszerből, akkor ugrik ki ez a dolog.
2016. nov. 23. 18:25
 7/16 anonim ***** válasza:

Természetesen, ha valaki egyszer már tudomásul vette az ítéletet, akkor utána nem fellebbezhet.


A tájékoztatás nyilván arra vonatkozott, hogy a próbára bocsátástól még büntetlen marad, mert - ahogy te is írtad - az erkölcsiben nem szerepel. Éppen ezért nem is lehet mentesítést kérni rá. Majd a próbaidő letelte után három évvel törlik az ún. " hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartásából is.

2016. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy ha az ügyész fellebbezett, akkor szerencséje van annyiban, hogy másodfokon akkor is előadhatja a védekezését, és a bíróság a terhére bejelentett fellebbezés alapján a javára is megváltoztathatja az ítéletet.


Más kérdés, hogy az nem túl erős érv, hogy mentsenek fel, mert kell a feddhetetlenségemhez.

2016. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy a másodfokot már nem tárgyalják úgy, hogy ott van. Tudja mindenki, hogy nem ő volt a tettes, még a sértett is azt nyilatkozta, hogy ártatlan. 1,5 év bíróságra járkálás után, miután a rendőrtisztire csak emiatt nem vették fel, minden más sikerült neki, ugyan ez a börtönőri helyzettel, minden megvan, kell az ember, de így nem vehetik fel.

Szóval ennyi után szerintem már mindenki elfogadná, ha arra a kérdésre, hogy "ha nem származik hátrányom, elfogadom" - ezt a bíró megerősítette, elfogadná... Jegyzőkönyvben van, hogy ezt így megkérdezte. Az is, h hova szeretne tovább menni, ennek fényében. És így mondták, hogy nem lesz hátránya...

2016. nov. 23. 20:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne a bírót meg az ügyvédet okoljátok már, amiért a kérdésben szereplő személy hibát követett el, és ezért most hátrányba került.


Legközelebb gondolkodjon.

2016. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!