Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma barátnőmet elkapták bolti...

Ma barátnőmet elkapták bolti lopással. Mit kaphat? És én mit kaphatok, aki vele voltam, de ugyan nem loptam el semmit?

Figyelt kérdés
Nem emlekszem a pontos összegre de olyan 1800 ft lehetett max. A rendőrök kijöttek, es azt mondtak hogy szabálysértés miatt fel leszünk jelentve. Be is fognak idézni minket a rendőrségre. Azt mondtak hogy en is bűnös vagyok, de enyhítő körülmény az hogy en nem loptam el semmit. Mire számíthatunk? Fiatalkorúak vagyunk mindketten. (17 évesek)

2016. nov. 24. 03:13
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Tudtad,hogy lopni akar?

Én tuti azt mondanám,hogy én nem tudtam semmiről,nem láttam semmit...

Egyébként nem értem,hogy miért volt jó ez az egész 1800ft-ért,amikor így olyan munkákról csúszhattok le,amivel jól kereshettetek volna,csak a fedhetetlent erkölcsi bizonyítvány alap követelmény hozzá.

2016. nov. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a lopási érték 50 000 Ft-nál kisebb, a lopás szabálysértési alakzatát valósította meg a barátnőd. Ezt pénzbírsággal, közérdekű munkával vagy szabálysértési elzárással lehet sújtani. De priuszotok nem lesz ettől. Neked különösen nem, mert nem Téged nem fognak megbüntetni, mert a bíróságnak kell bizonyítani, hogy részese voltál a lopásnak.
2016. nov. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Szabálysértésért ha első elkövető nem hiszem hogy többet kapna birság/kis közmunkánál szóval nem fogtok sitten ülni.

tudtad hogy a barátnőd lopni fog? megpróbáltad lebeszélni? ha nem és igen ezek is lehetnek enyhítő körülmények.

Viszont ha a jövőbeli munkáltatótok utána néz volt-e rendőrségi ügyetek gáz lesz (ez változó, kis boltokba ahova már fél éve kell ember kb akkor felvesznek ha még nem öltél embert)

2016. nov. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

"Azt mondtak hogy en is bűnös vagyok"


Ha ezt mondta azzal rágalmazást követett el ellened. Mindekit megillet az ártatlanság védelme.


"A jogban az ártatlanság vélelme alkotmányos alapelv, amely szerint senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig, amíg a büntetőjogi felelősségét a bíróság jogerős határozata nem állapította meg.[1] Az ártatlanság vélelme a bűnösség vélelmének tilalma. Az ártatlanság vélelmének elsősorban a büntetőeljárásban és a szabálysértési eljárásban kell érvényesülnie."

2016. nov. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szabálysértés, munkavállalást nem érinti olyan helyeken se, ahová szükséges a kifogástalan életvitel. Akkor érintené, ha már alkalmazásban állna és a foglalkozással összefüggésben követte volna el.
2016. nov. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BlodDrunk ***** válasza:
100%

A barátnőd kap egy csekket,te pedig semmit.

De egyébként nem értem ezért miért idéztek be.?


Egyik ismerősömmel történt ilyen,ő semmit se kapott,boltban felvették az adatait,bekerült a rendszerbe,árut visszadta,kifizette és kalap kabát.

Büntetést se kapott,mivel a bolt nem jelentette fel.

2016. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Sok segítség, és okosság volt mindegyikben. Kicsit felek, mert elvileg bíróságra is mennünk kell mivel feljelentették minket. De remélem én megúszom, mivel nem csinaltam semmit. :/
2016. nov. 26. 00:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha bírósági ügy lesz, akkor nem ártana egy ügyvéd aki képviselne. Lehet kérni ingyenes kirendelt védőt is, bár azok nem éppen az elszántságukról híresek, de a semminél azért jobb. Jó nagy a megoldatlan ügyek listája a rendsőrségen, nehogy a végén még rád húzzanak valamit, csak hogy javítsanak a statitsztikájukon kicsit..
2016. nov. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Legnagyobb baj az hogy eladónak dolgozok. Ha ebbol valami komolyabb lesz, ki is rúgnak valószínűleg. Remélem imadkoztok értem.
2016. nov. 27. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!