Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bérleti szerződés problémám...

Bérleti szerződés problémám van. Tipp?

Figyelt kérdés
2-en laktunk egy albérletbe, a lakótársam teljesen meghibbant, és kiköltöztem.(a szerződésből kihúztam a nevem, és az adataim). Utána felhívtam a főbérlőt, hogy eljöttem, és kérném a kauciómat, mert nekem is kell a másik albérletre. Erre azt mondta, kitalálunk valamit, hogy hogyan kapjam vissza. Ő odamegy a volt lakótársamhoz, és elkér tőle még 1 hónapot engem meg kifizet. Mondtam, hogy ez nekem megfelel. Azóta se kérte el kb 3 hete. Csak a párját tudom elérni nagy ritkán. Van egy fotóm a szerződésemről, az eredeti sajnos totálisan elázott, és nem olvasható(kiköltözéskor esett az eső, teljesen átázott a táska amiben volt). Szóval van egy fotóm róla, csak én már kihúztam azon a nevem. Az problémába ütközik, ha újra írom? Mert akkor odaadja azonnal, ha viszek neki szerződést. Tipp, mi legyen?
2016. nov. 25. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Hiába írod újra, azon nem fog szerepelni az ő aláírása. Ilyen alapon bárki, bármikor, bármit írhatna, ne vicclej már! Én is tudok írni egy olyan papírt hogy tartozol nekem. :D


Amikor eláztál, akkor kellett volna arra gondolnod, hogy az az elázott papírlap neked egyhavi kauciódat éri forintban számolva. Amikor eláztattad, ezzel egy köteg papírpénzt húztál le a vécén, így is felfoghatod. Ha szép szóval nem jutsz semmire, akkor semmi nincs a kezedben, amivel azt a pénzt behajtsd rajta.


Legfeljebb följelentheted bosszúból a NAV-nál, ha nem adózott a bérbeadás után, de neked pénzed abból sem lesz, nem fog neked a NAV jutalékot fizetni.

2016. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom, van fényképem róla, ez egy sima word dokumentum volt. Csak a neve, és a címe volt ráírva, semmi egyéb. igazból az még most is rajta van csak a tinta nem olvasható már. Kinyomtatom a dokumentumot, és a nevét címét írom oda, mert csak ennyi hiányzik róla.
2016. nov. 25. 15:19
 3/8 A kérdező kommentje:
az aláírása fotón megvan.
2016. nov. 25. 15:29
 4/8 A kérdező kommentje:
meg maga a szerződés is
2016. nov. 25. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd már el, hogy újra kinyomtatod! Értsd meg, hogy nincs olyan. Abból hajtogathatsz papírrepülőt, de különben szrt sem ér, mert nem az az eredeti szerződés, és pont. A lőtéri kutyát nem érdekli, hogy te mit nyomtatgatsz magadnak.


Hivatalosan csak az eredeti szerződés számít, az eredeti papíron, az eredeti aláírásokkal. Bíróság és egyéb hatóságok csak ezt fogadják el, és semmi mást.


Ha jó fej a fickó, akkor ha akarja bemutatásra elfogadhatja azt, amit az eredetiről fényképeztél. De ha jó fej, akkor még enélkül is meg lehet vele dumálni.


De ha nem fogadja el, akkor nem fogadja el, ezt nem kérheted rajta számon. Egy aláírást photoshoppolni nem nagy ügy, én sem fogadnék el egy szerződésről készült fotót hitelesnek. Ez a fotó legfeljebb neked jó emlékeztetőnek, hogy miről is állapodtatok meg, de bizonyítani nem bizonyít semmit.

2016. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fotó is jó, jogász vagyok, tudom.
2016. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Orfeus ***** válasza:
Ja, hát akkor csapatok egy fullos photoshopot aztán orbán mindenét magamra irom. Képen megvan..
2016. nov. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy fénykép manipulálható, nem azt jelenti, hogy nem lehet bizonyíték. A papír is manipulálható.


Ha a másik fél vitatja a bizonyító erejét, akkor lehet bizonyítani, hogy pl: nem manipulált, szakértővel.

2016. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!