Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A legálisan vásárolt és...

A legálisan vásárolt és birtokolt audio CD másolása és feltöltése a saját, privát használatú felhős tárhelyre illegális a mi törvényeink szerint?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a biztonsági másolat készítése legális, feltéve, ha az adathordozó után ki lett fizetve a jogdíj, ha van rá. Megosztani viszont már illegális. Namost itt jön a képbe a felhő. Jogilag egy felhős tárhely, amennyiben a szolgáltató is úgy rendelkezik, ugyanúgy használható általam bármire, mint egy fizikai adathordozó, amit itthon boltban vettem. Tehát elvileg az audio CD másolatának tárolására is. Viszont a tárhely fizikai formájában már nem az én tulajdonom, megosztásnak minősül tehát a másolat feltöltése?


Most konkrétan a Google Play Music azon opciójára gondolok, ami megengedi a PC-n tárolt zene feltöltését és elérését más eszközökről is. Viszont ezen folyamat legális mivoltjáról viszont nem találtam információt, Google feltételezi, hogy nekem jogom van adott zene feltöltésére és részükről nincs probléma, ők nem szegnek így meg semmilyen törvényt. Viszont, ha én feltöltöm egy audio CD másolatát, én szegek törvényt? Esetleg megszegem nemcsak a magyar, de azon ország(ok) törvényeit is, ahol a Google szerverei eltárolják majd az adatokat?


Van egyáltalán törvényünk erre?



2016. nov. 27. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Ha a felhődből csak te éred el, akkor az nem számít nyilvános megosztásnak. Ha a felhődet széles körben elérhetővé teszed, akkor az már megosztás. (Az, hogy a felhő tárhelye nem a te tulajdonod, az a megosztás szempontjából mellékes dolog.)
2016. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

A jogdíj nem a te gondod, mert a fizikai tárhely nem a tulajdonod.


Bár szerzői jog nemzetközi vonatkozásaiból nem vagyok túlságosan pro, de emlékeim szerint nemzetközi szinten a Berni Uniós Egyezmény (vagy talán Párizsi) harmonizálta az egyezményben részes államok jogát a szabad felhasználás eseteiről, így a magáncélú másolásra is ugyanazon szabályok vonatkoznak.

2016. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!