Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az hogy minden...

Miért van az hogy minden fejlettebb külföldi országban a személyi igazolványszám egy életre szól kivéve Mo-n nem?

Figyelt kérdés

Volt már abból problémám, hogy új személyit kaptam és nem tudtam lemondani egy szerződést mert a szem.ig szám nem stimmelt! (Hiszen újat kaptam).


Miért jó egy hogy 10 évente cserélik az emberek számát? Miért nem tudják okosan csinálni a dolgokat?


2016. nov. 29. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Az csak egy kifogás volt a részükről, hogy emiatt nem tudod lemondani a szerződést. Mondtak neked valamit, te meg elhitted.
2016. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Hát! Nem mondom hogy nincs igazad a külföldi példáddal, mert nem tudom, hogy külföldön mi a menete az okmányok kiállításának. DE! Azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy hatvanéves ember még mindig ugyanazzal az arcképes igazolvánnyal akarja magát igazolni, amit 45 évvel azelőtt,a 15 éves arcáról készítettek.

Magyarul: mondjuk a te nagymamád arca ugyanúgy néz ki mint 14 éves korában?

2016. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
igazolványszám 2-es !!! az nézhetne ugyanúgy ki a 14 évesnek, mint a 84 évesnek
2016. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Igazad van! Az lehetne egy életre szóló. Gondolom a visszaélések miatt nincs így. Elhagyod, ellopják... Számtalan esetet hallani a személyivel való visszaélésekről...

Mikor bejelented hogy elhagytad, akkor a hatóság beviszi a nyilvántartásba, hogy az a sorszámú okmány már nem érvényes. Ha neked kiadnának egy másik ugyanolyan sorszámút, akkor már kettő egyforma lenne. Ez hatalmas visszaélésekre adna lehetőséget.


Személyes példám: horvátországba akartam utazni három évvel ezelőtt. Reggel észrevettem, hogy nincs meg a személyim. Bejelentettem. Aztán közben mégis megkerült, az egyik kabátomból. Gyorsan kocsiba ültem, és elindultam a család után horvátországba. Egészen a határig... Ott közölte velem a rendőr, hogy az okmány nem érvényes, adjak neki útlevelet. Az nem volt nekem... Mondta, hogy ő elhiszi, hogy az ok.ány az enyém, és hogy a bejelentés után megkerült, de akkor sem fogadhatja el. Menjek haza, és csináltassak újat. Na így nem mentem a család után horvátországba...

2016. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

A személyi szám az, ami rólad szól, az nem változik az életed során.


A személyi igazolványod száma nem rólad szól, hanem a személyi igazolványodról. Ez alapján be lehet azonosítani, hogy hol és mikor állították ki a személyi igazolványodat, és le tudják ellenőrizni, hogy ott és akkor tényleg állítottak-e ki neked személyi igazolványt. A személyi igazolványodnak sem változik meg menet közben száma (régebben meg lehetett hosszabbítani, akkor sem változott meg), de ha új személyi igazolványt kapsz, annak új lesz a száma is.

2016. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Téged jól megs*ivattak. A személyi igazolványod száma nem alkalmas az azonosításodra. Én konkrétan a jogosítványommal, és a lakcímkártyámmal igazoltam magam az érettségi vizsgámon. Viszont akár ezt megtehettem volna az útlevelemmel, és a lakcímkártyámmal is.
2016. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a személyi igazolványod száma alkalmas lenne életed végéig az azonosításodra, akár magadra is tetováltathatnád. Akkor minek is kellene téged a neveden szólítani?
2016. nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezenkívül ami még eszembe jut az a papír pénz. Az eurónál az 50 euros, a 10, 20 éa 5 eurosok, mind más méretűek. Ezzel szemben a magyar 2ezres ugyanakkor méretű mint a 20 ezres, könnyebb a hamisítók dolga. Ebben is le vagyunk maradva.
2016. nov. 30. 09:50
 9/9 anonim ***** válasza:

A bankjegyhamisítás nehézségi foka nem a bankjegyek méretétől, hanem az azokban elhelyezett biztonsági eszközöktől függ.

A méretbeli különbözőség szerintem a vakok miatt lett kitalálva. Ez nem fokmérője a fejlettségnek.

2016. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!