Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám védelmében, alkalmaz...

Édesanyám védelmében, alkalmazhatok testi erőszakot az apám ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos, Ő tart el minket (édesanyámmal ketten nem tudnánk elélni) nekem még nincsen állásom, tanuló vagyok. De állandó lelki terrorban tart minket, folyton ordibál, anyámat is állandóan megalázza. Mikor a védelmére kelnék, mindig veszi elő a telefont és azt mondja, hogy rám hívja a rendőröket és "baszhatom az egész életemet, mert se egyetemre nem vesznek fel és munkám sem lesz". Ettől én i félek. Ha egyszer elfajul a helyzet, mit tehetek ellene fizikailag, hogy még se kerüljek jogilag hátrányos helyzetbe?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. dec. 3. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjatok anyukaddal, hogy rad tamadt es onvedelem volt
2016. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem alkalmazhatsz testi erőszakot lelki terror miatt.

De különben is, mi értelme lenne? Behúzol egyet apádnak, akkor szerinted nem hívná rád a rendőrséget, ha még ok nélkül is ezzel fenyegetőzik?


Elég szr ügy, de ha édesanyád tűri, és nem lép, akkor nincs mit tenni. Családsegítőtőtől lehetne segítséget kérni, de ők sem tudnak sokat tenni. Ha van hely, akkor esetleg beköltöztetnek benneteket ideiglenesen egy krízisotthonba, vagy ha te már nagykorú vagy, akkor csak az édesanyád, te meg mehetsz, amerre látsz.


Viszont ha közös háztartásban akartok élni, mert anyagilag ez így jön ki jól, akkor úgy kell elviselnetek őt, ahogyan van. A rendőrség csak utólag tud intézkedni, ha már megtörtént a baj és elcsattant néhány pofon.

2016. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elkell menni dolgozni anyukádnak is meg neked is és albérletbe költözni. Ha ezt nem akarjátok akkor tűrni kell, ez van.
2016. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

dolgozik, de mivel vidéken élünk, kb netto 90.000et keres. én diákmunkával ha hetvegen dolgozok keresek havi 30at plusz rendszereswn adok verplazmat az is olyan 15 ezer egy honapban.

tehat 135 ezerbol jonnenk ki, plusz van egy kisöcsém is, róla is gondoskodni kell. folyton nezem az alberleteket, a legolcsobb 1,5-2 szobas 50-55-nél kezdődik. es erre jonne a rezsi.

szoval nagyon bizonytalan hogy ugy hogy tudnank eldegelni.

azt mem tudjatok esetleg, hogy gyerektartast ha en mar 19 vagyok de meg tanulok felso oktatasba, jár-e utánam?

2016. dec. 3. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Plusz emelt családi pótlék:30ezer

Két gyerek után adókedvezmény:20ezer

Gyerektartás: apa fizetésének kb 35-40%a

2016. dec. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!