Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszédnak van 2db elég...

A szomszédnak van 2db elég nagy nyárfája. Ilyenkor nyár elején az egész kert televan szösszel, eltakarja a füvet, a fenyőfánk tele van vele, nem lehet szellőztetni mert bejönne a lakásba is. Lehet valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Vedd meg tőle jó áron. Ez a legjobb megoldás.
2010. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet. Költözz egy hatodik emeleti panelba.
2010. máj. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, milyen viszonyban vagy a szomszédoddal, de akár meg is kérhetnéd, hogy vágja/vágassa ki a fákat. Nemrég olvastam a szomszédjogról egy cikket, amiben ilyesmit fejtegettek. Ha nem tudod megbeszélni vele (hivatkozhatsz allergiára is), nyugodtan jelezd az önkormányzatnak, hogy problémátok van a szomszéd fáival. Ők hivatalból kivágatják a fát, ha komoly a probléma. Én azért megpróbálnám előbb szépen megbeszélni , "rossz szomszédság-török átok", ha eddig nem volt harag, ezért ne legyen. De ha más nincs, marad a hivatalos út.
2010. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyárfára súlyosan allergiás vagyok.Vagyis amikor a sok kis vattapamacs repked,én befulladok,tüsszögök,és vöröses,könnyező a szemem ami úgy viszket,hogy szinte véresre tudnám kaparni.Mi régen megkértük a szomszédot,hogy vágja ki,sőt azt is mondtuk neki,hogy ha kivágja mi veszünk neki egy új fát amit elültethet. Nemet mondott.majd kértük,hogy akkor tegyen valamit azért,hogy ne legyen a kertünk tiszta vatta..lesz@rta.Így elmentünk a helyi önkormányzathoz panaszt tenni.Mivel tudtuk orvosilag igazolni,hogy komoly allergiát okoz pár embernek(kiderült,hogy az utcában nemcsak én szenvedtem a nyárfától)ezért a szomszédot kötelezték a fa kivágására.

Sokáig volt a haragszom rád.De egy szép nap amikor megszületett a szomszéd kisfia át vittünk neki 2 gyümölcs fa csemetét.(barack,és cseresznye)Azóta újra szent a béke..

2010. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!