Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Előzmények:November 15.én.hétfőn órák után,behivattak az igazgatóhoz osztályfőnököm kiséretében valamint apát is behívták.Az igazgató azt mondta hogy az osztálykiránduláson amin ott volt a kémiatanárunk is én az engedélye nélkül képet csináltam róla és feltettem az internetre.Én elmondtam hogy nem nem így történt,hanem egy live videót csináltunk a többiekkel facebookra amibe a tanárnő beleintegetett és válaszolgatott az osztálykirándulásra el nem jött tanulók kérdéseire.Elmondtuk neki hogy ez egy live videó és az osztályból látják.Ő azt mondta hogy ennek ne maradjon nyoma az interneten.Ez így is lett másnap mar leszedtem a videót.Az igazgató azt mondta hogy a tanárnő váltig állitja,hogy nem egyezett bele és hogy èn a szemèbe hazudtam.Én hiába mondtam el az igazataz igazgató azt mondta hogy ez sérti a személyiségi jogokat és az én érdekemben mondja hogy keressek másik iskolát vagy "sajnos kènytelen lesz a rendőrségnél bejelenteni" szóval másnap már ne tegyem be a lábam az èpületbe..megjegyzem az osztályfőnököm egy kicsit sem állt ki mellettem annyit mondott,hogy segít másik iskolá keresni.Hát kössz..otthon ezt elmondtam és mivel anya a gyámügyön dolgozik,teljesen fel volt háborodva,mondta hogy ehhez nincs joguk főleg hogy tanköteles korú vagyok.Másnap reggel bement anya az igazgatóhoz és ő azt mondta hogy hajthatatlan mert ezzel pèldát is akar statuálni (idén jött az igazgató)meg vannak tanúvallomásai,amik szintén jogtalanül készültek anya szerint mert nem volt ott az osztálytársaim gondviselője..tehát összefoglalva kirugtak egy katolikus gimnáziumból 15 éves(tanköteles korú létemre),azonnali hatállyal,úgy hogy eddig egy komolyabb intézkedés sem zajlott ellenem,4 éve járok ebbe az osztállyal,se az órákon sem a jegyeimre nincs különösebb panasz,beírásom sincs,az érintett tanár nem jelent meg egy beszélgetésen sem.

Mivel sikertelen volt az eddigi iskolakeresés,mivel van nincs hely,vagy pedig 4 fölötti átlag kell vagy fél év előtt nem vesznek át.Így ott tartunk,hogy már több mint két hete nem járok suliba,egyre csak maradok le,és gyűlnek az igazolatlanjaim.Tegnap apa írt egy levelet az igazgatónak,hogy mivel se fegyelmi se semmi nem indult ellenem,de konkrétan ki vagyok tiltva az iskolából,az igazolatlanjaim gyűlnek,így húzza ki vagy küldjön egy jegyzőkönyvet a fegyelmi eljárásról,vagy én bemegyek a suliba,és ha nem engednek be egy előlre megírt jegyzőkönyvet aláiratunk a portással,hogy nem lettem beengedve,mert nem szeretnénk hogy a sok igazolatlan óra miatt lennèk hivatalosan kirúgva.Az igazgató annyit írt rá,hogy:"Tisztelt szülő! A kedves lánya nincs kitiltva az iskolából,de amennyiben bejön,feljelentem a rendőrségen,a tanárok érdekében.Teszem a dolgom.Tiszelettel xy igazgató"

Ez szerintem egy elég erős zsarolás és szerintem undorító stílusban fogalmazta meg.

Mindegy.A helyzet tehát ez.És nem tudom mi tévő lehetnék.Várom a segítségetek!Minden egyes szó nagy segítség lehet szóval,ha bármi hasznosat tudtok,kérlek ne fogjátok vissza magatokat!



2016. dec. 6. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Menj be az iskolába mintha mi se történt volna. Jelentsen fel. szerinted a rendőrség mit fog csinálni? Mire bíróság elé kerülnél elévül... Ehhez viszont nincsen joga, és már kb kirúgtak hivatalosan mert összejött az 50igazoltatlan órád. A gyámügy ki fog menni, a családit megvonják... Ez a ti hibátok, ugyanúgy be kellett volna menned.
2016. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

1. rendőrség nem foglalkozik ilyen piti ügyekkel

2. klik-nél jelentsd a dolgot

2016. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Először is engedd meg, hogy megdicsérjelek. Fiatal korod ellenére szépen összefoglaltad a problémádat és jól tetted, hogy írtál ide, ezt a fórumot elég sok jogász olvassa.


Először is azzal, hogy felvételt készítettél a tanárodról nem követtél el semmilyen bűncselekményt! A Btk. kizárólag a becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel készítését (Btk. 226/A. §) rendeli büntetni. A felvételed nyilvánvalóan nem ezt célozta, ráadásul a tanárod hozzájárulásával készült. Erre alapozva téged nem lehet jogszerűen eltanácsolni az iskolától. Ráadásul ha jól értem, akkor még csak nem is függesztették fel a tanulói jogviszonyodat, nem volt fegyelmi eljárás, eltanácsolás stb.. csak úgy "simán" szóban kitiltottak az iskolából. Ilyen nincs, ez teljesen jogellenes.


Ezzel szemben az igazgatód eljárása jogilag nagyon aggályos.


A levél amit kaptál tőle nem a zsarolás, hanem a Btk. 195. §-a szerinti kényszerítés törvényi tényállását valósítja meg, amely szerint aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, ha más bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Már önmagában az igazgató levele is elég a bűncselekmény megállapításához, de ha van arról jegyzőkönyv, hogy téged jogtalanul, igazgatói utasításra nem engednek be az iskolába, úgy még inkább bizonyítható.


Két járható utat látok.


1./ Az egyik az, hogy békésen tisztázzátok az igazgatóval a történteket, visszavesznek a suliba, törlik az igazolatlanokat, esetleg átkerülsz egy másik osztályba, hogy elkerüld az érintett tanárt.. ebben esetben nem teszel feljelentést az igazgató ellen.


2./ Ha erre az igazgató nem hajlandó akkor szépen összegyűjtöd az összes iratot, megkéred az osztálytársaidat, hogy szükség esetén tanúskodjanak az ügyben, majd apukáddal szépen elmentek a rendőrségre vagy még inkább az ügyészségre és megteszitek a feljelentést kényszerítés miatt, illetve ismertetitek az összes bizonyítékot.


Végül derítsd ki, hogy ki az iskoládnak a felügyeleti szerve, ki gyakorolja a fenntartói jogokat. Ez általában a KLIKK szokott lenni. Ott is mindenképpen jelentsd az esetet.


Ha esetleg még van kérdésed, szívesen segítek akár privátban is.

2016. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mannnocska ***** válasza:
28%

Ha nem magánterületen videóztál, akkor nem kell beleegyezése, de ebben nem vagyok biztos.


Ha törölted, amikor megkért rá, akkor nincs miért ugasson. Fel kell jelenteni mindet ahol csak tudod. Igazgatónak mond meg hogy rtl klubot kihvod, és majd ha az esti híradóba kell beszámoljon arról, hogy miért rúgott ki, majd elgondolkozik rajta.


A média ilyenkor mindig nagy fegyver, de hatósági szervhez is fordulj jogorvoslatért. Ha kell, tényleg fordulj a TV-hez is, rtlnek mindig van valami agyament fókusz, vagy hasonló "jaj sajnáltatni akarom magam mert igazságtalanság ért" műsora.

De a hírekbe is lazán bekerülhetsz (arcod nem kell felvállald, aki tudja úgyis tudja, de nem egy egész ország ismer meg legalább), mert az rtl gyakran ráharap bármire ami mentén orbánt lehet szidni.

2016. dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Nyugodtan menj suliba. A rendőrség kb. körberöhögi a "kedves" igazgatót emiatt. Ellenben a levéllel a szüleid bekocoghatnak a rendőrségre és simán feljenthetik zsarolásért, ráadásul még írásos bizonyítékot is adott a kezetekbe. Visszanyal a fagyi...

Mondjuk ezek után ha térden állva könyörögne, hogy menjek vissza, akkor sem mennék. És villámgyorsan javasolnék az elmúlt 2 hétre visszamenőleg orvosi igazolást beszerezni a hiányzásról.

Középiskola esetén, ha tanköteles vagy, nincs olyan, hogy nincs hely, van lakóhely szerinti körzetes iskola, ahol kötelesek helyet biztosítani (közben persze lehet megfelelőt keresni).

Az egyházi sulikról eddig sem volt túl jó véleményem, de ez már tényleg nonszensz...

2016. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Az ilyen kérdésekért, és az ilyen válaszokért érdemes még erre az oldalra feljárni. Kérdező, aki tényleg bajban van, és válaszoló, aki tényleg segíteni akar.


Hajrá Kérdező, sok sikert!

2016. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 mannnocska ***** válasza:
4%

Lepontozó gondolkodása:


"mannocska válasza"

TRIGGERED!!!!!!!!!!

LEPONTOZÁS!!!!!!!!

2016. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Valaki itt nagyon unatkozott..én mindenkinek zöld kezet adtam
2016. dec. 6. 17:28
 9/15 anonim ***** válasza:

# 2

# 3


Mivel katolikus iskoláról van szó, a KLIK nem felügyeleti szerv. Vagy a püspökség a felügyeleti szerv, vagy ha szerzetesrendhez tartozik, akkor az.


Az egyházi és az alapítványi sulikra sok szempontból teljesen más szabályok vonatkoznak, mint a KLIK által felügyelt állami-önkormányzati tanintézetekre.


De ezt alá is íratják a szülőkkel, hogy ez tudomásul veszik és elfogadják. Egyházi és alapítványi sulikban a szülők önként és dalolva mondanak le olyan jogorvoslati lehetőségekről, ami állami-önkormányzati suliban a törvény által megjár.


Igazából azt nem értem, hogy ezzel a patthelyzettel mit akar az iskolaigazgató elérni. (Meg azért meghallgatnám a történeteket az ő szájából is.)


Meg a szülőket sem értem, hogy két hétig mire vártak. Rögtön be kellett volna menni és személyesen beszélni az igazgatóval. Ha tényleg h-lye, és nem lehet vele dűlőre jutni, akkor pedig ott melegében kellett volna kiverni a balhét. Azzal sem tudtak volna többet ártani, mint ezzel a két hét halogatással. (Ráadásul egy gyámügyesnek azért képben kéne lennie azzal kapcsolatban, hogy hogyan mennek ezek a dolgok.)

2016. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

# 5


"Középiskola esetén, ha tanköteles vagy, nincs olyan, hogy nincs hely, van lakóhely szerinti körzetes iskola, ahol kötelesek helyet biztosítani (közben persze lehet megfelelőt keresni). Az egyházi sulikról eddig sem volt túl jó véleményem, de ez már tényleg nonszensz..."


Csakhogy az egyházi iskola nem körzetes iskola, nem köteles senkit sem fogadni. Ugyanez a helyzet az alapítványi iskolákkal is.


És a dolog a másik oldalról is igaz: senki nem köteles a gyerekét egyházi (vagy alapítványi) iskolába íratni. Ha ők mégis azt választják, akkor pontosan tudják, hogy azzal milyen plusz követelményeket vállaltak be, ami egy körzetes iskolában szóba sem jöhetne. Ezt alá is íratják velük, hogy tudomásul veszik és vállalják.

2016. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!