Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni jogilag, ha a...

Mit lehet tenni jogilag, ha a betegségem meglétét tagadja a kórház és nem hajlandó kezelni?

Figyelt kérdés
Van egy krónikus betegségem, ami azért alakult ki, mert nem látott el az orvos megfelelően, valamint nem hívott vissza időben felülvizsgálatra, csak hónapokkal később. Azóta viszont a meglévő betegségemet tagadja a kórház és próbál lerázni úgymond. Tehát hárítja magáról a felelőséget, de a betegségem viszont egyre súlyosbodik. Ilyenkor mi a teendő?

2016. nov. 29. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress fel másik orvost mindenképpen!

Egyrészt, azért, hogy kapjál kezelést a problémádra.

Másrészt pedig azt csak egy hivatalos orvosi papírral tudod igazolni, ha az eddigi kezelőid hibáztak. Emellett van olyan, hogy betegjogi képviselő, ő azért van, hogy az ilyen panaszokkal hozzá forduljanak.

2016. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Menj el másik orvoshoz. De ha ő is azt mondja, hogy nincs bajod, akkor gondolkozz el.
2016. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress fel egy betegjogi képviselőt.
2016. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1,elmész egy másik orvoshoz,hogy kapj kezelést+legyen igazolásod a problémádról

2,betegjogi képviselő

2016. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

nézd, megmondom a frankót: semmit.

én majdnem rámentem a hülyeségükre, csak aztán ismerős megoldotta, de lényeg, ha rajtuk múlik, már nem élnék, és nehogy azt hidd, hogy nem hamisítottak meg minden létező dokumentumot utólag ....

sajnos nem tudsz mit tenni ezek ellen, én sajnos már megtanultam, pontosabban annyit teszek, hogy mindig van nálam diktafon, ha bemegyek vmelyik okoshoz, és volt már, hogy a komplett ellenkezőjét lejátszottam az igazgatónak, mint amit drága doktornő állított,aztán csak lesett nagyokat. na azóta elterjed a híre, és érdekes módon tudnak viselkedni és szabályosan eljárni mindenben (némelyik már túlzásba is viszi az álkedveskedést).

2016. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!