Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lenne szavazás a halálbünte...

Ha lenne szavazás a halálbüntetés visszaállításáról, hogy szavaznál?

Figyelt kérdés
Egyszerűen félek, utálom, hogy félve kell kilépni esténként az utcára, mert állandóan parádéznak, balhéznak, lopnak, rabolnak, gyilkolnak. Féltem a gyerekeimet, nem akarom, hogy ilyen világban kelljen felnőniük, ahol félniük kell. A magyarokat bántják, de miért? Hiszen tőlünk kapják a segélyt, miért nem tesznek ez ellen valamit felsőbb szinten? Meddig fog ez még fajulni? Mindenki homokba dugja a fejét? minek kell még történnie?
2010. máj. 1. 20:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Aki fegyvert ránt, az célpont lesz..."


Ezt a marhaságot meg hol hallottad? Ha az utcán rám támadnak, akkor már alapból célpont vagyok, ebből a szempontból mindegy, hogy önvédelemből fegyvert rántok-e. De a között van különbség, hogy célpont vagyok, és megkéselnek a pénzemért, vagy célpont vagyok de lelövöm a támadóm.

2010. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

20:40

nem lenne rossz ötlet

2010. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Fegyverviselés? Szerinted azzal a cigányok nem élnének vissza?:) Az USA-ban sem vált be, ráadásul ott a gyerekek tonnaszámra hentelik le magukat apuci pisztolyával. Csendőrség kell ide, állandó köztéri megfigyelés, és a cigánytelepek felszámolása.
2010. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

1. USÁban bevált, csak az ottani amcsiliberális média állítja be. A bűnesetek nagy részét ott is illegálisan szerzett fegyverrel követik el.

2. "a gyerekek tonnaszámra hentelik le magukat apuci pisztolyával" Nem igaz, egy 300 miliós országban évi egy max. két ilyen eset van, ez apuka hülyesége, nem a fegyver gonoszsága. Meg ha már ennyire gondosak a szülők, akkor miért nem tiltjuk be a kést, a villát, meg az ollót, mert, hogy gyerek kezébe nem valók.

3. Cigányok? Szerintem bűnöző elemeket akartál mondani, azok meg a: nem kapnak legálisan fegyvert (mert bűnöző), b: úgyis megszerzi illegálisan (mert bűnöző)

4. Csendőrség: Minden embert kísérgessen egy csendőr, vagy ha valaki meg akarja védeni magát, az béreljen egy csendőrt a hivataltól? Vagy ezt, hogy gondoltad? Ha ki akarnak rabolni, vagy megkéseli, látó és hallótávolságon belül ott lesz egy csendőr? Hát nem hiszem.

5. Kamerarendszer: Bizonyított, hogy nem válik be (példa Nagy-Britannia Nagy Testvér szerű rendszerének csődje), max. ezentúl eltakarják az arcukat.

6. Cigánytelepek felszámolása: Ezt se igazán értem, senki nem kényszerít senkit, hogy cigánytelepre menjen.

2010. máj. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Épp kérni akartam hogy köss bele az élő fába is:)


Egy szóval sem mondtam, hogy a fegyver gonosz, csak teljesen fölösleges mindenkinek azzal mászkálnia, azért mert "szabad". Az az évi 1-2 meg inkább heti 1-2:) Eleget olvasok újságot ahhoz, hogy ezt leszűrjem. Cigányokat mondtam, azt is akartam, lévén Borsodban élek, ez a tapasztalatom. Hívhatsz vidéki parasztnak, de itt súlyosabb a probléma, mint a fővárosban:) A csendőrös véleményeden meg csak nevetek. Minek túlzod el ennyire a kötekedést? Nem kell minden ember mellé külön csendőr, de még településenként 5-6 is több, mint a semmi. És ha meg akarnak késelni, de véletlenül van egy csendőr a környéken, máris megmentették az életem. A kamerarendszer is jó, ha van. Erre is csak azt tudom mondani, hogy a mai helyzeten csak javítani tudna. A cigánytelepek meg egyértelműen a fertő központja. Naponta kettő mellett is elvisz az utam, tudom miről beszélek.

2010. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a halálbüntetésnél is van jóval rosszabb: életfogytiglanig kényszermunka :) És csak is a legkeményebb, legmocskosabb, legundorítóbb, legfárasztóbb közmunkára kötelezném az effajta embereket. Ha engem elítélnének valamiért, és választhatnék a két dolog közül, én biztos a halálbüntetést választanám, mert az rövidebb ideig tart :D Pedofiloknak meg külön ki lehetne azt találni, hogy 6-10 év börtön, utána kasztrálni. A halálbüntetéstől nem riadnak annyira vissza az igazi kemény bűnözők; sajnos.
2010. máj. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

kérdező.. szívszaggató volt a bevezetés.. és talán egy nagyon nagyon nagyon minősített formályát meg is szavaznám.. de ne gondold hogy kis hazánkban csak a cigányok bűnöznek.. tudom h a cigánybűnözés olyan egyszerűen fogható jelszó, miszerint ők a felelősek.. de talán nem árt tisztán látni...

ezen kívül egy csomó etikai és gyakorlati kérdést felvet.. nem hiába törlik el nagyon sok helyen..

2010. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!