Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Városba. Roma vagyok. Szintén...

Városba. Roma vagyok. Szintén roma ismerősömmel elkezdtünk azon vitatkozni, hogy kell-e engedély ahoz ha valaki egy cigánytelepről elköltözik! Valaki nem tudna egy "szemmel látható erről a jogszabályról szóló weblapot vagy valamit adni?

Figyelt kérdés
nagyapám stb-stb.nem tudom meddig visszamenőleg nem cigány közösségbe éltünk. Mêgis engedêly kellett édesapámnak a nem cigány,azaz magyar szomszédoktól,mikor a családi házból egy utcával elköltöztünk. A kedves kolléga azt mondta,hogy ez nem igaz ês én azért mondom , hogy ne költözzön senki mellénk. Hát furcsa kb 1-2 emberöltő óta ez nem sikerült,hisz él az a rendelet amiről beszéltem . Szerinte ez még mindig nem igaz. Jogsértő és a pénzen múlik minden .
2016. dec. 11. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Ezt minden alapveto logikaval rendelkezo ember ki tudja kovetkeztetni. A faji alapon torteno megkulomboztetes az alapveto emberi jogokat serti, es ez jelen pillanatban nem elfogadhato a jelenlegi torvenyek ertelmeben. Szerintem edesapad ironiaval mondta ezt anno, de te nem ertetted a szarkazmust, es ezert van a fejedben keveredes. Vagy atvertek benneteket. Amugy az errol szolo jogszabaly az az, hogy Magyarorszagon nincsen faji megkulomboztetes.
2016. dec. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom,hogy merre kavarodtunk vagy milyen szabályok vannak erre . lehet 10 ember aki hasonló cipőben van mint mi, azokat is átvertêk ,megkülönböztették ;) tudnék 1000 példát mondani , de ezért kértem hogy valaki segîtsen egy jogszabályt erre vonatkozóan találni :)
2016. dec. 11. 09:02
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
96%
Nem kell engedély, pedig "igény az vóna rá".
2016. dec. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!