Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bejön engedély...

Ha valaki bejön engedély nélkűl a kapun, és felszólításra nem távozik, rálőhetek gáz/riasztóval?

Figyelt kérdés
Anyumat zaklatja egy férfi, aki alkoholista, tehát sokszor agresszív. Mivel ma értem haza, és szereztem erről tudomást, azt tervezem, ha bejön (ki tudja nyitni a kaput) rálövök gáz tölténnyel, és rendőrt hívok. Jogilag mennyire állja meg a helyét? Még annyi, hogy polgárőr a férfi, és bárkivel kerül összetűzésbe mindíg ezzel fenyegetőzik, hogy hívja a polgárőröket...
2016. nov. 13. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A polgárőröknek semmi jogkörük sincs. Hívja csak őket, mit fognak tenni?

Inkább te hívj rendőröket.

2016. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
szerintem zárd be vagy ki ès hívjad a sünöket,ha nekiállsz lővöldözni nem biztos ,hogy jó lesz neked,sajnos itt abszurdisztánban az ide vonatkozó törvènyek inkább a bűnözőket védik.
2016. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor jön, akkor azonnal hívd a rendőröket.


Ha veszélyben érzed magad, akkor rálőhetsz gáz-riasztó fegyverrel de számíts arra, hogy a rendőrök lefoglalják a gáz-riasztót és eljárást indítanak ellened. Bár ha jogosan használtad, akkor pár hónap után megszüntetik az eljárást, de ha nem muszáj akkor ne tedd ki magadat ennek a herce-hurcának.

2016. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mit tudok vele csinálni amíg a rendőrök kiérnek? Itt átlagosan 2 óra amíg kiérnek (5km a legközelebbi rendőrség).
2016. nov. 13. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha magánterületre erőszakkal betör, akkor én nem gázzal lövöldözném össze az illetőt.

Azt nem értem egyáltalán hogyan tud bemenni egy zárt magánterületre.

2016. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ha bemegy fénykèpezd ,videozd le ès akkor utànna is bemehetsz a sündőrségre feljelenteni magánlak sértésért.akkor már lehet baja neki.
2016. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 árokpart ***** válasza:
Magánterületen használhatod ilyen helyzetben nyugodtan a gázpisztolyt önvédelemre és aki írta, hogy lefoglalhatják. Milyen alapon foglalnák le mikor otthon engedély nélkül tartható és ráadásul egyértelmű az önvédelem ebben az esetben. Az új törvény szerint mérlegelne sem kell önvédelem esetén. Ha meg attól tartasz, hogy elveszik a pisztolyt akkor ne említsd, hogy használtad vagy ha a fószer erősködik ( mármint bizonygatja, hogy durrantottál),dugd el úgy a pisztolyt, hogy ha még a házatokat felforgatnák akkor sem találnák meg. Elvégre nem kevés pénzbe kerül egy gázpisztoly és ráadásul legális is.
2016. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!