Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nálunk van pontos meghatározás...

Nálunk van pontos meghatározás, hogy mit árusíthatnak egy trafikban? Szabályozva van?

Figyelt kérdés

Nálunk a dohány trafik úgy néz ki, hogy bemegyek, van dohány, alkohol, ezekhez kapcsolódó cuccok. És ennyi.

Nemrég Ausztriában voltam egy trafikban. Olyan mint nálunk egy kávézó, csak jobb. A dohány termékeken túl volt sütemény, kávé, szerencsejáték és hasonlók.

És elgondolkodtam, hogy nálunk miért nincsenek ilyenek? Nem gondolom, hogy csak hülyék vannak az országban, akiknek nem jut eszükbe, hogy ebben mekkora üzlet van.

A kérdés tehát: szabályozva van, hogy mit lehet árusítani egy trafikban?


2016. dec. 11. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szabályozva van, de nem tudom pontosan mit szabad, mit nem szabad. Alkoholos italt, üdítőt árulhatnak, de a vevők nem fogyaszthatják el a helyszínen. A többit nem tudom.
2016. dec. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Ausztriában olyat is láttam, hogy gyorsfagyasztott pogácsát sütöttek, a trafikban voltak sütők a pult mögött.


A sógoréknál szerintem nincs annyira leszabályozva a trafik, több dolog van megengedve.

Meg ott cigiautomaták is vannak,nálunk ez teljesen ismeretlen.

2016. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jah, áruljanak mindent!!! - pont ennek a megszüntetése :D Szegeden trafikba jégkrém, kávé, vizipipa, szivar, sör-bor-tömény stb kapható.
2016. dec. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pécsett is vannak ilyen trafikok, mint amit Szegedről írnak. Kávé, jégkrém, csoki, üdítő, szeszesital, újság, kaparós sorsjegy, fene tudja még mi.
2016. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A dohányon cigarettán kívül, üdítő, szeszes ital, kávé alapú italok helybenfogasztásra, jégkrém, szerencsejáték (ha kapsz rá engedélyt a szerencsejáték zrt-től), elektromos cigaretta, mentolos rágó és cukorka, doháyzáshoz kapcsolódó termékek, telefonfeltöltés, nagyjából ennyi mindent lehet árulni. Az említett szegedi trafikban csokit nem tudom hogy árulhatnak, valószínű a tulaj nem járt utána, hogy azt nem lehet, bünti lesz a vége.
2016. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!