Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő akkor, ha egy...

Mi a teendő akkor, ha egy üzletben nincs látható helyen elhelyezve a Vásárlók könyve? Hogyan tudja ezt később bizonyítani a vásárló?

Figyelt kérdés
Fényképezni nem lehet az üzletben - feltételezem. Akkor hogyan máshogyan?

2016. dec. 12. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni egy eladót, hogy hol van, mivel a "nincs látható helyen" kifejezés sokszor azt takarja, hogy a bejárat mellett van szemmagasságban, csak ezt egyesek nem veszik észre:(
2016. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vicces, de nem ez a helyzet. Az adott üzletben mindig láttam a könyvet a kijáratnál elhelyezett asztalon, egy műanyag állványkában. Ám éppen, amikor használni szerettem volna, a tartója üres volt. Természetesen szétnéztem, máshol sem láttam. Mivel siettem, nem kérdezősködtem.


A kérdésem még mindig áll!

2016. dec. 12. 14:29
 3/4 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Első körben menj oda egy alkalmazotthoz és egyszerűen kérd el tőle. Ha nem adja, figyelmeztesd, hogy már az is szabálysértés, ha nincs elérhető helyen, majd kérd az üzletvezetőt. Ha úgy látod, összebeszéltek és arra játszanak, hogy előbb-utóbb megunod, akkor a szintén kötelező módon kitett felettes szervek nevét tartalmazó tábláról leírod a címeket és levelet írsz nekik, és/vagy a helyi jegyzőnek. Ha bevásárlóközpontban van a bolt, mehetsz az információs pulthoz, ott is van vásárlók könyve, ott a cég ellen tehetsz panaszt, abból az is látszik majd, hogy te mindent megpróbáltál.


Nem igazán lehet 100%-osan bebizonyítani, hogy nem volt kitéve vásárlók könyve, de sokan nem kockáztatnak egy fogyvéd vizsgálatot, vagy ha rájuk száll a jegyző.

2016. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos a válaszod, köszönöm a mindenre kiterjedő részletességet!!!
2016. dec. 12. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!