Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le akkarok számolni a munkahel...

Cort73 kérdése:

Le akkarok számolni a munkahelyéről azonnali kilépéssel, felmondási idő nélkül. Ezt hogyan, vagy miképpen tudom véghez vinni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 17. 06:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Úgy, hogy holnaptól nem mész be. Bonyolult,mi?


Amúgy nekem is volt egy ilyen esetem.

Szóltam h fel akarok mondani. Aszongya a kisfonok ez nem így megy. Kötelező az egy hónap felmondási idő ellenkező esetben a nagyfőnök nem is köteles kiadni a papírjaim. Hát mondom drága testvérem, akkor szólj neki, hogy nyugodtan fizetheti még egy hónapig az adóm és a Tbm, a papírjaim meg feldughatja a seggébe, de hogy engem holnaptól nem lát az biztos.

Ha hiszed, ha nem másnap le volt papírozva, csak aláírnom kellett.

2016. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BlodDrunk ***** válasza:
90%

Ez rohadtul nem így müködik,ahogy az első le írta.

Munka törvénykönyvbe szabályozva van mennyi a felmondási időd.

Azonnali hatállyal csak akkor mondhatsz fel ha,jogi sérelem ért vagy próbaidőn vagy.


Felmondási időben csak a munkavégzés számít bele szóval táppénz stb nem!!


Ha pedig nem mész be ledolgozni,bíróságra is viheti az ügyet és kötelezhetnek arra,hogy a cég kiesett termelés által okozott kárt kifizettessék veled.


Ha van nagyon jó indokod,egészségügyi probléma stb olyan esetben megint más a téma.

2016. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem mükődsz együtt.kirúgnak vagy fizetnek például menj ittasan be és összevissza dülöngjél .majd megunják
2016. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Felmondási időben csak a munkavégzés számít bele szóval táppénz stb nem!! "


Ez a része valótlan. A felmondási időt le kell tölteni, nem pedig le kell dolgozni. A felmondási idő lejár akkor is, ha a dolgozó keresőképtelen, vagy szabadságon van, vagy fizetés nélküli szabadságon van, vagy éppen GYED stb. ellátásban részesül. Természetesen ketyeg akkor is, ha éppen munkát végez.

2016. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na figyu. Rendkívüli felmondással azonnal felmondhatsz! Annyi, hogy munkanélküli segélyt nem kaphatsz 6 hónapig büntetésül. Én is így jöttem el a cégtől, amikor összejött Bécsben a fixre bejelentett munkahelyem, ahol 1 hónap alatt majdnem 5 havi magyar bért kapok most. Plusz 13.ik és 14.ik havi pénz is jár, meg a szabadság amit otthon csak aláírattak velem, de ki sem fizették, és ki sem vehettem. Otthon dolgoztam egy gyengébb hónapban 28 napot, de most mielőtt felmondtam, akkor 54 napja nem volt szabadnapom, mert nem volt helyettesem sajnos. Azóta már többször hívott volna vissza, és a szabikat is kifizette volna, de hülye lennék visszamenni, mert most kint egyik héten 4 napot másik héten 3 napot kell csak dolgoznom, és majdnem ötször annyit keresek, mint odahaza 270-300 órával! Egyébként párom is rendkívülivel mondott fel a cégnél ahol dolgozott, mert neki meg heti 4 de volt, hogy 5 nap kötelező túlórája volt! És nem igaz az, hogy csak a munkaadónak vannak jogai! Mert arra hivatkoztak a főnökei, hogy ha a cég úgy kívánja akkor túlóráztathatnak. Amikor kinyomtattam a munka törvénykönyvéből a túlórára vonatkozó részt és bevitte párom, a sok hülye csak lesett! Ugyanis az van benne, hogy max heti 2 nap, ami max 8 óra lehet, ennyit lehet túlóráztatni az embereket, de ezzel sem élhet vissza a cég, nem lehet minden héten megkövetelni a munkavállalótól, hogy minden héten túlórázzon. Meg amit még sokan nem tudnak, hogy a kötelező túlórát 4 nappal előre írásban kell közölni, de ha a munkavállalónak már van programja arra az időpontra(fogorvos, vagy bármilyen hivatalos, vagy egészségügyi intézménybe kell megjelenjen,stb) akkor nyugodtan meg lehet tagadni. Szóval vannak a munkavállalóknak is jogai és nem csak kötelezettségei! Csak sok köcsög a munkatörvénykönyvre hivatkozik úgy, hogy azt sem tudja mi van benne leírva! Interneten fent van, és mindenkinek hozzáférhető!
2016. dec. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 20. 06:53
 7/11 anonim válasza:
Nálunk nemhogy a szabadságot nem làtom semmilyen formàban,de még a tàppénzt sem fizetik.A főnököm nagy pofàval azt mondja,nekünk NEM JÀR.Pff...mexikói bevàndorló vagyok?:) Vagy miért nem jàr?
2016. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Munkajogilag csak akkor lehet próbaidőn túl azonnali hatállyal felmondani, ha a másik fél szerződést, vagy törvényt szeg, vagy olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Próbálkozni persze lehet, és nem mindig és minden munkáltatónál van következménye, de az azonnali hatályú felmondás szankcionális jellegű felmondás, tehát adott esetben nem szabad meglepődni, ha munkaügyi per részese leszel általa, mert jogellenesen szünteted meg a jogviszonyod akkor, ha az MT-ben vagy a kollektív szerződésben leírtaknak nem felel meg a felmondásod. Minden más a munkáltatón múlik csak. Vagyis hogy akar perelni és követelni Tőled dolgokat, vagy sem.


A táppénzes munkavállalónak pedig annyit írnék segítségként, ilyen esetben a táppénzes papírról fénymásolatot kell készíteni és egy levél kíséretében elküldeni az Egészségbiztosítási Pénztárnak. Na onnantól kezdve már nem fogja azt mondani a munkáltató, hogy nem jár táppénz és egyéb ellátás, mert a pénztár hivatalból megkeresi a munkáltató a keresőképtelen előzmények igazolása miatt. :)

2016. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

... valamint, az álláskeresési járadék jogosultsághoz nem köt feltételt a jogszabály aszerint, hogy milyen módon szűnik meg a jogviszonyod. Teljesen mindegy, ha egyébként a járadékra jogosultság egyéb feltételeinek megfelelsz, jár az álláskeresési. Még akkor is, ha kirúgtak, vagy Te rúgtad ki a munkáltatót.

A közmunkából zárnak ki 3 hónapra ilyen esetben, nem pedig az álláskeresési járadékból.

2016. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egyszer elmentem táppénzre, mert kértem közös megegyezéssel a munkaszerződés megszüntetését - oda is úgy mentem - de el kezdett kekeckedni, hát felmondtam, és táppénz, na egy hét múlva jött, hogy hozzájárul.

Amúgy, ha nem sejtik a szándékod, az is bejöhet tényleg, hogy nem mész be, csak akkor a papírokhoz mikor jutsz hozzá? Mert ugye semmi tájékoztatást nem írtál, mik a további céljaid. Ha egyszerűen meguntad, az tuti, hogy mindegy, ha te mondasz fel, a cégeknek meg kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy munkaügyi bírósággal foglalkozzanak.

2016. dec. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!