Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit kirúgnak a munkahel...

Ha valakit kirúgnak a munkahelyéről ok nélkül, akkor fel is lehet jelenteni a munkáltatót, nem?

Figyelt kérdés

2016. aug. 24. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ... Ez így kevés információ.
2016. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem velem történt.Egy rokonunkkal.Éppen nyaraltak,amikor megjelent a főnöke a nyaralónál,hogy többet nem kell bemenni.Már évek óta (legalább 8-10 éve) ott dolgozott.
2016. aug. 24. 13:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Értem, de én arra volnék kiváncsi, hogy hol dolgozott, kié volt a munkahely, a főnöké vagy másé, mi volt a szerződésben stb. Így nem lehet megállapítani, hogy jogosan tette-e vagy sem.
2016. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ma már nem szükséges különösebb indok a kirúgáshoz. Megindokolni sem nagyon kell. Mindenesetre munkajogban jártas jogásszal való konzultációnak sokkal nagyobb értelme lenne, mint itt a gyakorin kérdezősködni.
2016. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem velem történt.Azt tudom,hogy már legalább 8 éve ott dolgozott.Én azt mondom,ezt nem szabad annyiban hagyni.Én úgy tudom,nem lehet csak úgy hip-hopp felbontani a munkaszerződést.
2016. aug. 24. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:

8 év nem sokat jelent, semmire nem nyújt védelmet.

Megismétlem, munkajogban jártas ügyvéd, esetleg a szakszervezet is tud nyújtani jogi támogatást.

2016. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem rólad van szó, ergo fogalmad sincs róla, hogy egyáltalán miért rúgták ki. Lehet, hogy van olyan dolog a háttérben, amit neked nem kötöttek az orrodra.

Lehet, hogy az utóbbi időben egyáltalán nem végezte megfelelően a munkáját, vagy csak leépítés volt, vagy az is lehet, hogy lopáson kapták, vagy mit tudom én.

Sok oka lehet és amiket felsoroltam, ezek mind jogos indokok egy kirúgáshoz, csak veled ezt a részét nem osztották meg.

2016. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van rendes- és azonnali hatályú felmondás. Munkáltató mindkét esetben köteles indokolni a munkaviszony megszüntetését!

Ilyen, hogy "holnaptól nem kell bemenni" az utóbbi kategória, de akkor valami elég komoly oknak kell lennie. Máskülönben jár megnövelt végkielégítés és felmondási idő.

De, mint ahogy írták is, keressen fel egy munkajogi szakjogászt!

2016. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ő volt az egyik legjobb dolgozó
2016. aug. 25. 20:51
 10/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul a nyaralásuk közepén értesítették,ha lopott volna,azt nem most vették volna észre
2016. aug. 25. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!