Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kifizettük egy épülő ház...

Kifizettük egy épülő ház árát, de nem olyan lett mint a megbeszéltek szerint. Nem tudunk konyhát tenni sehova a vezetékek miatt, amiket törvényi előírásokra hivatkozva nem akarnak átvésni. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Megvolt a tervekben a konyhabútor helye, a bútort már meg is rendeltük. Máshova nem fér, egyedi kialakítású. Nem volt olcsó.


Az előzetes tervek szerint minden rendben is volt, de most derült ki hogy ahol a bútor lenne, nem lehet áramot vezetni! Ott lenne a sütő-tűzhely, mosogatógép, mosógép, stb. Az indok hogy a fal olyan hangszigetelő típusú hogy nem engedték a hatóságok belevésni a vezetékeket. Az építőcég szerint oldjuk meg hosszabbítóval! Persze, végig a lakáson, mert a legközelebbi dugalj a szoba túloldalán van. A sütőnek direkt áram kell, azt nem tudjuk sehogy megoldani, csak undorítóan kinéző, veszélyes módszerrel. Mindenki szétteszi a kezét, így jártunk. Kicsi gyerekünk van, nem fogunk végigvezetni kábeleket a fal mellett, a vadiúj házban.


Mit tudunk tenni ilyenkor jogilag?


2016. dec. 17. 15:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Úgy néz ki hogy buktuk a dolgot jogilag. A falat átnézettem mással az itteni tanácsotokra, valóban nem főfal és tényleg szigetelős. Arra jutottunk hogy a saját költségünkön újra kell húzni a falat téglából és úgy megoldható, csak most kereshetek munkásokat aki megcsinálja, nem fogunk tudni időben költözni.
2016. dec. 17. 21:39
 12/14 ede1219 ***** válasza:

"Ez olyan mint mikor én építkeztem és a konnektorokhoz fekete vezetéken vittem a fázist a villanyokhoz barnán, hogy tudjam az kapcsolt fázis. Aszongya erre a villanyszerelő hogy nem szabványos. "


Ez kamu, ilyet villanyszerelő nem mond, mert a barna pont fázisszín!

Amúgy valóban szerelhetsz szabványtól eltérően, csak viseld a következményeit!

2016. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ede1219 ***** válasza:

"acelsziv nevű felhasználó válasza:


8: Villanysütőnek három fázis kell. Azt én valahogy nem tenném csatornába."


Simán mehet a három fázis is csatornában, bár nem minden tűzhely igényli a három fázist.

2016. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
jó nem értek hozzá csak éáttam már ilyet :)
2016. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!