Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vásárolhatok és tarthatok-e...

EagleHUN kérdése:

Vásárolhatok és tarthatok-e otthon geiger müller számlálót? Vagy bármilyen egyéb digitális radioaktivitás mérőt?

Figyelt kérdés

Bármilyen meglepő erre a hétköznapokban is szükség lehet, mert több olyan berendezést is használ az emberiség aminek egy korábbi vagy akár a legújabb megoldása radioaktív anyagokat tartalmaz.

Pl a régi teleobjektívek:

[link]


A füstérzékelők egy része is radio ionizációs, ha jól emlékszem Americiummal.


Ásványgyűjteményem is van abban is vannak "gyanús" ásványok. :)


Persze nem vagyok az a félős, tudom hogy sokat kapunk a természettől is!

Viszont azért az ilyesmit nem az ágyam mellett tartanám, már ha tudom hogy az.

Na ehhez először is kellene egy mérőműszer!

Hogy tudjam mennyi az annyi, és miből áll (Alfa, Béta, Gamma). Pl az Alfa csak néhány cm-re hat.


Neutront nem akarok mérni. Az kissé nehézkes is lenne házilag. :)


Csak kérdés hogy legálisan beszerezhetem-e és használhatom-e? (Nem kicsit debil kormányainkról el tudom képzelni hogy ezt is korlátozták már valamikor!)


Persze árúsítják, de az csak egy dolog:

[link]


Még a Vaterán is régieket:

[link]



2016. dec. 20. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akadály nélkül vehetsz, nekem is van.(munkához)
2016. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz.
2016. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
vehetsz,de ha ezért kell lökött vagy...
2016. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
miért ne vehetnél.
2016. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen vehetsz. Más kérdés, hogy nem fogod tudni kihasználni. Meg aztán néha jobb nem tudni az eredményt. A kocsiból pl akkor bäsztam ki a hőmérőt, amikor nyáron láttam rajta, hogy 52 fok van belül. :-))
2016. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 K...László ***** válasza:
Vehetsz, csak 100 000 Ft. Csinálhatsz is, 8-10 e Ft. A lényeg a cső. SZBM-20 (CbM20) orosz katonai cső nagyon elterjedt, sok régi raktárkészletet árulnak ki e-bayen például. SZBM19 a nagytestvére, ez nagyon érzékeny a háttérsugárzásra és vékony a fala, sok bétasugárzást is felfog. SZBT11 vagy a nagytestvére az SZBT10 még alfa sugárzást is érzékel 2-3 cm távolságból, mert csillám ablakos. Utóbbit 22 ezer alatt ritkán lehet kifogni, nekem 15 e Ft-ért sikerült 2 év watchingolás után lecsapnom rá, és tökéletesen működik. Ha már meg van az egyébként múzeális értékkel is bíró cső, akkor meg az a fontos, hogy ne tegyük tönkre használat közben. A konrádos, meg arduinós kitekben nem stabilizált a nagyfeszültség, és habár egyenáramban a szükséges mértékű sok megohmos ellenállás jelen van a kapcsolásban, az impulzus ideje alatt a táp belső ellenállása lemegy kiloohmos körülire a csatolókondi miatt (AC helyettesítő kép), és pont csak ilyenkor lenne lényeg a nagy ell., amikor áramot kell korlátoznia a csövön. Ha tudod, miről van szó, akkor építhetsz gyakorlatilag örök életű műszert.
2017. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!