Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért keverik sokszor a...

Miért keverik sokszor a liberalizmust az anarchiával?

Figyelt kérdés
Az én fogalmaim szerint a liberalizmus azt jelenti (ki lehet javítani, ha tévedek), hogy nem szólnak bele mindenbe, bizonyos mértékig engedik az egyénies viselkedést+ szabadságot, de bizonyos alapvető szabályokat azért be kell tartani, és bizonyos kötelességei minden embernek vannak. Viszont mintha sokak szerint azt jelentené, hogy semmilyen formában se szabad korlátozni az embereket, mindenki azt csinálhat, amit csak akar.

2016. dec. 23. 16:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Különben a kommunizmusig a szabadságharcot csak nagyon szegény parasztból lett polgárok meg asszimilálódó németek kedvelték.
2016. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Különben meg a szintén szabadságharcos Madáchot, vagy a liberális Tisza Kálmánt és Istvánt nem neveztem nemzetgyűlölőnek, vagyis ilyet nem mondtam, mert kapásból találtam kivételt. Csak a bukott baloldalt.


(A '48-asok nem liberálisok voltak, hanrm balhézók. A liberalizmus ugyanis a Szabadelvű Pártban volt, a 48/49-es elv pedig a Függetlenségi Pártban, ami köztörvényes bűnözőkből állt.)

2016. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!