Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire ellenezni...

Miért kell ennyire ellenezni a liberalizmust?

Figyelt kérdés
Hiszen nagyrészt liberalizmus eszméjének köszönhetjük az alapvető emberi jogok megszületését. Persze nem, mondom, hogy enélkül az eszme nélkül nem lennének meg ugyanezek emberi jogok hiszen az angoloknál a Bill of Rights már régebben létrejött, de még is a liberalizmusnak köszönhetően terjedtek még inkább el. A lényeg viszont nem is ez hanem, hogy mindenkinek megvan az élethez, szabadsághoz és magántulajdon birtoklásához való joga. Azt is tudom, hogy a liberalizmust utálóknak nem ezzel van a bajuk, hanem a mai liberalizmussal, ami néha egy kicsit szélsőséges tud lenni, de alapvetően semmi baj azzal, hogy elfogadóak vagyunk és megértőek, a másként gondolkodó, kinéző, viselkedő emberekkel. Vagy egyesek inkább élnének egy olyan világban ahol lenézik és meghurcoljak azokat akik mások valamiben? Miért lenne jó az, ha bárkinek baja lenne a neme, bőrszíne, vallása, nemi identitása, külseje és származása miatt? Persze azt megértem ha valaki a szélsőséges liberalizmust nem szereti, az szerintem is veszélyes, de itt sokan vannak akik teljesen lehurrogják a liberalizmust, a nyugatot, meg mindent...
2016. márc. 18. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Mert mára teljesen eltorzult. Nem "néha egy kicsit szélsőséges", hanem sokszor, ha nem mindig, és nagyon szélsőséges. Erőteljes kettős értékítélet jellemzi. Teljesen szembemegy a normalitással, az abnormalitást erőlteti. Van még további kérdésed?
2016. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erős túlzás amit írsz, inkább mondjuk azt, hogy vannak ilyen esetek is mostanra, de az, hogy szinte mindig...
2016. márc. 18. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Mert ha minden egyben van akkor egy a vezető vagyis diktatúra. Ha nincs nemzet nem lehet menekülni. Mindenki magába próbálta olvasztani a polgárait de szerencsére nem lehet. A szovjetunió is szovjet népet akart meg most ez a multi ulti tehát ha nincs nemzet akkor minden terület egy hatalommánis banda kezében van vagyis mint a szovjet birodalom csak éppen a nép azt hiszi ez jó neki. Mint ahog y elhitte hogy a forradalmak a kisember érdekeit szolgálják. Maximum a felkelések de a valódi nagyok azok csak hatalomátrendeződést.
2016. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Mert ma eltorzult, szélsőséges liberalizmus van, akár liberálfasizmusnak is lehetne nevezni. A legnagyobb baj pedig az, hogy ahol egy ilyen eszme hatalomra jut, az az ország legkésőbb néhány évtizeden belül halálra van ítélve.
2016. márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk London ahol igazi angolok maximum luxusvillákban a legdrágább negyedben vannak mert inkább elköltöztek külvárosokba annyi a bevándorló.
2016. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nézd kérdező, nem mindegy, hogy olyan liberalizmusért küzdünk, ahol az embereknek lehet kólát inni és farmerban járni, vagy olyanért, ahol lehet állatokkal szexelni és a férfiak nőnek öltözve, magassarkúban szaladgálnak az utcán, mint a Koncsíta Vurszt.


Gondolom, azért érzed a különbséget.

2016. márc. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Hát mert manapság azt jelenti ami pl. svédisztánban megy.

Itthon meg a szadesz ámokfutását juttatja sokak eszébe.

2016. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Én nem ellenzem, és az értelmes emberek sehol a világon nem ellenzik.


A fasiszták és az urambátyám mutyikorrupciós jobboldaliak ellenzik, de hát mit vársz tőlük?


A gyilkos gyilkol, a dögevő meg dögöt eszik, ez a világ rendje, nem várhatjuk tőlük, hogy virágokat szagolgassanak és a szeretetről prédikáljanak közben, mint Assisi Szent Ferenc tette.

2016. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Én nem értek egyet a liberális elvekkel.

Például azzal különösen nem, hogy "minden embernek joga van oda költözni a bolygón, ahol akar".


Nekem nagyjából, "régebbi" Amerika tetszik, a 60-as évekbeli jogrendszere.

Azután kezdett elszabadulni a liberalizmus.



Én alapján véve tisztelek minden más kultúrát, azt tartom problémának, hogyha Európába akar költözni rengeteg afrikai, arab.

Szerintem fontos a kontinens eredeti európai jellegének, keresztény kultúrájának megőrzése.Ezt sokkal nagyobb értéknek tartom, mint a liberális elveket.

2016. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon egyszerű. Az arcodba toljak a melegeket, sot az na mar nem egy szexualis iranyultsag, hanem buszkeseg. Az emberek meg pont lesz**jak ha meleg vagy hetero vagy. Vagy beszelhetnenk az Oscar dijrol, ahol a feketek rasszizmusnak neveztek hogy a fekete vezetesu bizottsag szerint nem volt ELEGENDŐ fekete film a dijazottak kozott. Szanalmasak. Ha nem eroltetnek az abnormalitas dicsoiteset, megallbanak az elfogadottsagnal, akkor meg szeretnenk is. De mi van ma? Barmi lehetsz csak feher hetero ferfi ne,mert akkor te vagy maga a gonosz. Nyilvan senkit nem fog erdekelni a butasaguk.
2016. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!