Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon van valami...

Magyarországon van valami korlátozás vagy külön engedélyeztetés ha nagy kaliberű fegyvert akarok venni?

Figyelt kérdés
Nem maroklőfegyverre gondolok mert tudom, hogy azt legális úton mint sima sima dolgozó ember nem kapok rá soha az életben engedélyt. De ha pl. megszerzem az engedélyeket és már csak a rendőrségtől kell kérnem, hogy vásárolhassak egy golyós lőfegyvert a kaliberre van valami korlátozás? pl. Ha én egy .50 Cal-s Barettet akarok arra kapnék engedélyt vagy a kaliber nem számít?

2016. dec. 23. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem sport, sem vadászfegyver kategóriában sincs ilyen korlátozás. Akár .700NE is vehetsz!
2016. dec. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! .700 NE? na az már nagyon...
2016. dec. 23. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
szerintem a www.jogiforumon.hu tedd fel a kérdést jobban jársz :D
2016. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Amarok Tonrar ***** válasza:
31%

"De ha pl. megszerzem az engedélyeket"

Milyen engedélyeket? Ha vadász vagy, rendőr, esetleg katona, akkor van korlátozott módon jogod ilyesmiket tartani. Az .50-es kaliber azért gyanús lenne. Civilként ne is álmodj ilyesmiről.

2016. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Nincs kaliber korlátozás.
2016. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! "4. válaszoló" az engedélyek alatt azt értem, hogy pl. vadászvizsga, orvosi-pszichológia-egészségügyi vizsgálat, rendőrségi engedélypapír, fegyverszekrény
2016. dec. 23. 21:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mint írtam nincs kaliber korlát!

Ha minden jogi előírásnak megfelelsz akkor minden gond nélkül vehetsz!

Mondjuk sport célra .50 nagygolyós puska?! :)

/Van egyáltalán szakosztály valahol az országban ahol megtudod vele lőni a minősítőt?!/

A vadász sokkal egyszerűbb, tanfolyam, vizsga, orvosik, rendőrség és már veheted is!

2016. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A gunbroker.com-on van M82-es Barrett 8300$-tól, M107-es Barrett 11 000$-tól. Zsebpénz... :D
2016. dec. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!