Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tud csinálni a végrehajtó?

Mit tud csinálni a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Anno hitelt vettem fel, amit nem tudtam fizetni mert a munkám elvesztettem. Azóta milliós tartozásom van a bank felé, de nem tudom fizetni. Nem tudok elhelyezkedni. Már nincs semmi a nevemen, nem tudnak semmit levonni. Ilyenkor behajthatatlannak minősítik az adósságot és van elévülési ideje? Mert örökölni viszont fogok elég nagy vagyont. Az a terv, hogy az öcsém megkapja a teljes örökséget és nekem kp-t ad és mindent a fiam nevére veszek ezentúl. Esetleg ha pl. 10 év múlva veszek egy kocsit azt lenyúlják?
2016. dec. 24. 02:11
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Kivárnak, hidd el. Ha lesz munkád, levonogatják a fizudból, ha bármi a nevedre kerül, lefoglalják. Legrosszabb esetben öröklik a gyerekeid.
2016. dec. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Kitől fogsz örökölni? Mert ha pl. szüleidtől, akkor van kötelesrész, amit nem adhatsz át az öcsédnek és arra rögtön lecsapnak. Na meg azt se fogják bevenni, hogy mindent direkt az öcsédre hagyott az örökhagyó ebben a helyzetben. A végrehajtó nem hülye sajnos.
2016. dec. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy lenyúlják? Már megbocsáss, de itt te vagy az, aki egyelőre sunnyog, meg megpróbál a lopott pénzével eltűnni, mert aki hitelt vesz fel és nem is akarja -a nem tudja meg a nem akarja közt hatalmas a különbség ám, és te nem is akarod- visszafizetni az igenis lop a banktól meg a többi ügyféltől, főleg, ha még lenne is miből! Szóval igen, a te fogalmaid szerint "lenyúlják" tehát jogosan elveszik, ami az övék.

De igen, na legyenek nyugodt éjszakáid, amint bármilyen bevételed lesz legálisan vagy amint bármi kerül a nevedre, azt viszik, és hiába trükközöl, az öröklésnél nem fogod megúszni ilyen sunnyogással, ott ki fog derülni, hogy csak neked nem akaródzik fizetni, csak a köztartozás évül el öt év után, a hitelek nem, sőt folyamatosan halmozódni fog szépen, és, ahogy nő a tartozásod úgy kamatozik majd még többet. Ha lenne egy kis eszed kifizetnéd az örökségből és el lenne felejtve az egész, így meg foshatsz halálodig!

2016. dec. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már visszafizettem bőven a felvett összeget, úgyhogy nagy veszteség nem érte őket. Gondolkodtam rajta, hogy kifizetem az örökségből,de nem visz rá a lélek. A fiam meg eleve már mindent megkapott szóval hivatalosan csak adósságot fog örökölni amiről meg lemond. Amúgy is ilyen szutyok kis bank, lehet be is csődöl a francba nemsoká.
2016. dec. 24. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Majd büntetőeljárás is indul ellened fedezetelvonás miatt a sok ide-oda ajándékozgatás meg készpénzezés miatt.


Közösen fog mindenki rajtad röhögni, mikor utcára kerülsz. :D

2016. dec. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért elkeserítő, hogy egy pénzéhes, mocsok bankot véd mindenki a kiszolgáltatott állampolgárral szemben (aki ráadásul már visszafizette a felvett pénzt).
2016. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az összeget anno saját vállalkozás elindítására vettem fel, sokáig jól ment, de becsődöltem. Kétszeresen visszafizettem addigra a hitelt de az csak a kamatokra volt elég. Rohadjanak meg.
2016. dec. 25. 02:14
 8/8 anonim ***** válasza:

A bank sok mindenről tehet, arról, hogy valaki ahhoz is buta, hogy értelmezzen olyan kifejezéseket mint THM vagy tőketartozás és kamat már nem.

Mert a kérdezővel ez a nagy helyzet, és a saját ostobasága miatt okolja a hitelt nyújtó felet, gondolom jó hosszú lejáratú hitelt vett föl, mert "ez óccsó" alapon, csak a kis fejébe az nem jut el, hogy olyan nincs, hogy kamatot törleszt, ez egy alapvető tévedés, amit minden idióta benyal, aki úgymond "küzd a gonosz pénzintézetek" ellen.

Arról van szó, hogy állandó törlesztőrészlet mellett, értelemszerűen a kamat nagyobb hányadot tesz ki a törlesztés elején mint később.

Ez valahol egyszerű matek, ha valaki felvesz egymilliós hitelt, és évente törleszt kétszázezret, miközben a tőke évi 10%-al kamatozik, akkor

egymillió után 1.1 millió a tartozás, egy év után marad 900 ezer, akkor már az 990 ezerre kamatozik 10%-al, akkor ha továbbra is kétszázezret törleszt, akkor marad 790 ezer a tartozás, az újra 10%-ot kamatozik az 869 ezres tartozás, tehát minden évben egyre nagyobb arányban csökken a hitelt nyújtó féllel szemben a tőketartozás mértéke, de az attól még kamatozik tovább, csak sok idióta, mint a kérdező is, azt hiszi, hogy "dehát aztata énmán visszafizettem" csak a mocskos bank így meg úgy megkamatoztassa...

Pedig nem, csak szimplán tájékozatlan és az alapvető pénzügyi dolgokhoz sem ért.

Az ilyen ember tényleg szánni való lenne, ha legalább nem lenne velejéig romlott, mert, amiből a kérdező jól élt, meg elvert pénzt, az nem az ő pénze, nem is banké, hanem azoké az ügyfeleké, akik hozzá hasonlóan vagy törlesztenek, vagy betétjük van az adott intézetnél.

Aki nem akar törleszteni az egy tolvaj, ennyi, kár mosogatni, és nem, ő nem a banktól lop, hanem a bank többi ügyfelétől lop! Nekik lesz rosszabb kamatozású a hitelek, ők kapnak kisebb hozamot a befektetett pénzükre, és csődbe sem azért megy mert egy kis szar, hanem mert ilyen kis alja emberek kihasználják és ellopják a pénzüket!

Ezek után én nem fogom sajnálgatni a kérdezőt.

De az hiú ábránd, hogy majd ő szépen eltűnik a mindenkori gonosz végrehajtó elől, ha más nem nyugdíja úgyis lesz, abból is lehet tiltani, abban meg ne reménykedjen, hogy majd becsődöl, meg fogja venni egy másik bank, és közben a tartozás kamatozik tovább, és a fia is dönthet úgy, hogy kiteszi az utcára...

2016. dec. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!