Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ha nem jönnek...

Mit tegyek ha nem jönnek megjavitani azt amit ők elrontottak?

Figyelt kérdés
elromlott a radiátor. este kihivtam a szerelőt (szelepcsere) 40 ezerért csinálta meg. én ezt már sokaltam de nem találtam senki mást aki megcsinálta volna. miközben csinálta eltörte az alsó csövet. nem nagyon de megrepedt. 1 hét alatt olyan 10-15 időpontot kaptam tőlle. rengetegszer felhivtam meg miegymás. mit tegyek? erre is érvényes hogy 30 napon belül meg kell csinálnia?
2016. dec. 24. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Van javításra is jótállás, de nem a javítással van itt gond, hanem azzal, hogy javítás közben kárt okozott.


Ha elismeri, akkor meg kell csinálnia vagy meg kell téríteni a károdat.

Ha ennyi időpontot mondott, akkor valószínű, hogy csak hiteget, hiszen tőled pénzt már nem fog kapni, ezért inkább máshova megy.


Ha nem megy ki, akkor megcsináltathatod mással, ami alapján annak költségét kérheted a kárt okozótól. Szükség esetén perelheted is, de bizonyítanod neked kell, hogy ő okozta a kárt vagy hogy ezt el is ismerte.

2016. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és hogy tudnám elismerni? addig nem csöpögött utánna viszont már igen. hétfőn egyszer kijött akkor mondta hogy igen miatta csöpögött és hogy megcsinálna. hogy lehet azt bizonyítani hogy az ő hibályából történt a rondgálás?
2016. dec. 24. 12:23
 3/7 A kérdező kommentje:
meg hozzátenném hogy 40 ezer kicsit soknak tűnik.. aláírtam kifizettem ugyhogy azt már baszhatom...
2016. dec. 24. 12:24
 4/7 A kérdező kommentje:
ha felhivom őket és rögzítem a beszélgetést arról tájékoztatnom kell arró hogy én felveszem a beszélgetést?
2016. dec. 24. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem elismerni, hanem elismertetni kell vele.

Jó, ha ír egy nyilatkozatot.

Jó, ha vannak tanúid.

Jó, ha van felvételed (még jobb, ha több is van).

2016. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"hétfőn egyszer kijött akkor mondta hogy igen miatta csöpögött és hogy megcsinálna"


Most akkor ment vagy nem ment?

2016. dec. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hetfon kijott megnezte de nem tudta megcsinalni mert nem volt eszkoze hozza tehat meg nem csibálta, devszoban elismerte a hibár
2016. dec. 24. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!