Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki Ausztriában szül,...

Ha valaki Ausztriában szül, miért nem hozhatja haza rövid időn belül a gyereket?

Figyelt kérdés

Magyar állam polgár,nyilván a gyerek ott is magyarnak lesz elkönyvelve,mintha itthon született volna..

Úgy tudom a papírok miatt nem hozhatja,amig nincsenek meg,de amire felfigyeltem és elbizonytalanodtam..

Azt mondta,hogy nem lehet addig haza hozni,mert igazoltathatják véletlenül őket vagy a határnál ellenőruizhetik..


Ausztriából Magyarországba vezető úton hol van ellenőrzés?? Jelnleg nincs Kelénpataknál ellenőrzés amigránsok miatt,szabadon át lehet menni nem?


2016. dec. 28. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ausztria? Kenguruk földje.:)
2016. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Van egy bizonyos idő, ami alatt nem lehet kihozni a gyereket az újszülött osztályról, de ez minden modern kórházban így van. Ha letelt ez az idő és a szakemberek úgy látják, hogy nem igényel orvosi megfigyelést a gyerek, akkor el lehet vinni akárhova, nem tudom honnan szedted ezt a hülyeséget, EU polgárt a szintén EU polgár szülei bármikor bárhová elvihetnek az unión belül.
2016. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Itt az most ebben az esetben a mondás,hogy nem lehet haza hozni,amig nincs papírj,ami olyan 1-2 hónap. Utána olvastam és tényleg hónapokróo irtak.l

Nem hozhatják haza,mert amig nincs papirja és ha ellenőrzik utazás közben akkor mivel bizonyitja,hogy övé a gyerek.


Mindegy. Engem ez a határon való ellenőrzés fogott meg,amit mondott,

aztán lehet,hogy csak az általános ellenőrzésre gondolt,hogy a rendőr kiszed a forgalomból megnézi a papírt azt lehet menni.. Vagy hogy az ember a papírjai nélkül nem indul el sehova..főleg nem hosszabb távon.

2016. dec. 28. 10:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Iratok nélkül téged se engednek át a határon. Természetesen erre a babának is szüksége van, különben bárkit elrabolhatnának és szabadon kivihetnék bármelyik országból.


Hónapokig tartó procedúra a rendes iratokra vonatkozik, de ezek közül se tart mindegyik eddig. Nem véletlenül léteznek ideiglenes okmányok.


Amúgy gratulálok, hogy át akarsz csempészni egy újszülöttet. Lebukás után (és ez elég valószínű, ennyire hiányos ismeretekkel) majd magyarázkodhatsz, hogy mit keres nálad papírok nélkül egy csecsemő.

2016. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Utolsó..


Kár volt irnod az utolsó két sort teljeses megmutatta milyen primitív vagy.

Értelmezni sem tudod,amit írtam és még úgy is írod,mintha én olyan írtam volna


Nyilvan te az lehetsz mint egy múltkori gyökér.. Ő nem olvasta csak válaszolt. Na itt a probléma..

2016. dec. 28. 12:04
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha nincs határ elenőrzés akkor hogy nem hozhatja át ?! Csak akkor nem tudja áthozni ha van ott ellenőrzés.
2016. dec. 28. 12:10
 7/14 Gugu Gabor ***** válasza:

Úgy hogy most per pill nincs, de bármikor (akár pont most) vissza állíthatják, az egyéb ellenőrzésekről most ne beszéljünk.

Ennek is van egy törvényes menete, igen lehet hogy hosszú, sőt az is lehet hogy tök értelmetlen és marhára nem életszerű, a hivatalban akkor se mondhatják neked azt hogy menj nyugodtan úgyse lesz semmi gond ha a gyakorlat tényleg ezt mutatja.

2016. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1,Minden embernek szüksége van bizonyos iratokra az azonosítás miatt.

Magyarországon is rohangálsz 1-2 hónapig,hogy a gyereknek minden szükséges papírja meglegyen,nyilván Ausztráliában is ez van.

2,Gyermekágyas időszakban a nőnek pihenni kell.Ráadásul bármilyen probléma felmerülhet,amihez azonnali orvosi segítségre van szüksége

3,Egy újszülött rettentő sebezhető.Még nincs fejlett immunrendszere,hiszen az anyaméhben nem volt rá szüksége,és még nála is előjöhet bármilyen probléma,ami a szülésnél és az előzetes ultrahangoknál nem derült ki


(4,Télen,hidegben,rengeteg beteg ember között ki az isten nyila akarja hurcolászni a pár napos gyerekét úgy,hogy még belőlle is ömlik a vér,az esetleges varratok is kiszakadhatnak kívül belül,ráadásul segítséget se tud kérni,mert hiába tanul valaki elsősegélynyújtást,ehhez kórház kell és képzett orvosok nem stewardessek...Régen a nők 3 hónapig ki se mozdultak a szobából,gyerekkel együtt,nehogy valami probléma legyen....Remélem ne te vagy az anya,mert a többi anyára nézve szégyen,hogy valaki ennyire felelőtlen és buta legyen)

2016. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Milyen AUSZTRÁLIA?! 😅😅 nem vagyok anya,de még nő sem 😅
2016. dec. 28. 15:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Ausztria:"D

Bocsi,az autocorrect átírta:"D

2016. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!