Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abban az esetben, ha az...

Abban az esetben, ha az apának van háza (az anyának nincs) az apának ítélik a gyerekeket? Illetve ha csak rövid ideje van munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

Elég hülye voltam, fiatalom összejöttem egy idősebb férfival, 19 évesen már szültem, mert ő gyereket akart (15 év van közöttünk). A gyerekek 10 és 6 évesek, fiúk. Ha ez számít.

Gyakorlatilag nem dolgoztam semmit, de így is voltam kezelve, csak ez későn tűnt fel. Nem akarok már így élni, elegem van az életemből. Szeretnék válni. Anyukámhoz tudnék menni, lenne a gyerekeknek külön szobája, illetve januártól dolgozni kezdenék. Szerzett egy munkát is, igaz elég kicsi (brutto 100) fizetéssel.

Ő ezzel szemben többet keres. Nem erőszakos, nem iszik. Ilyeneket nem mondhatok rá. De engem "csicskaként" kezel, ő erőltette, hogy ne dolgozzak, neveljem a gyerekeket, ő vehet meg mindent, féltékeny.

Most múlt el a rózsaszín köd, és ébredtem rá, hogy miként is élek, mennyire nem akarom ezt. De félek, hogy nem lenne esélyem megkapni a gyerekeket.



2012. dec. 17. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Hááát ez így necces ügy. Jobb körülményeket tudna biztosítani nekik az apa, semmi negatívot nem tudsz ellene felhozni, szereti is a gyerekeket. Ha perre kerül a sor gyermekelhelyezésben, ügyvédre is telne neki. Ha vesztesz, a perköltség is téged terhel, addig rengeteg lelki trauma. Nem lenne egyszerűbb megbeszélni a problémáitokat? Van rá esély, hogy nem neked ítélik őket, úgy döntenek, ahogy a gyerekeknek a legjobb.
2012. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te anyagliag rosszabb helyzetben vagy, még nem lenne hátrány. A biróság megvizsgálja, hogy a gyerekek kihez kötödnek jobban. Ha te voltál velük egész nap, a férjed meg csak legfeljebb hétvégén talákozott velük, akkor elég nagy esélyed van arra, hogy neked itéljék, márcsak azért is, mert eleve inkább az anyának adják. Mivel még elég kicsik, inkább az anyára van szükségük, föként, hogy eddig otthon voltál velük.

A nagyobbikat már megkérdezheti egy pszichológus, hogy hol érezné magát jobban.


Alapesetben ha van hol laknotok, van munkád, meg a gyerekek is kötödnek hozzád, akkor neked van vagyobb esélyed.

2012. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudunk már beszélgetni. Illetve tényleg nem kezel egyenlő partnernek, ezzel már nem tudok mit kezdeni. 3 éve mondom, hogy megyek dolgozni, egyszer már úgy volt, hogy jövőhéten kezdek, erre hisztit csapott, inkább feladtam. Neki így a jó, kényelmes. Otthon vagyok, nincsenek férfiak a közelemben, csak én meg már unom ezt az életet. Szóval nem tudom mit tudnánk megbeszélni. Januártól elkezdek dolgozni. Már mondtam neki, most nem szól hozzám. Még nem akarom rögtön beadni a válópert, legyen pár hónap munkaviszonyom.
2012. dec. 17. 11:34
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Peren kívül egyezetek meg fele-fele láthatásban. A költségeket pedig a fizetéseitek arányaiban határozzátok meg. Tehát, ha te 100-at, ő 400-at keres, akkor egyötöd részt te fizetsz, ő meg négyötöd részt a tankönyvekből, edzésekből, tandíjból, fogszabályzó árából...
2012. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem fogunk tudni peren kívül megegyezni, ebben biztos vagyok. Nem hagyja, hogy elvigyem a gyerekeket, de még a közösbe sem megy bele, hogy ugyanannyit legyenek mindkettőnknél
2012. dec. 17. 11:38
 6/15 anonim ***** válasza:
A körülményeid rendeződhetnek, ha dolgozol és édesanyádnál lesz helyetek. Legtöbbet az fog nyomni a latban ebben az esetben, hogy a fiúk kinél szeretnének maradni. Őket feltétlenül megkérdezik. És az lesz a döntő!
2012. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Itt nincsenek meghatározó körülmények, az egészet fogják figyelembe venni teljes egészében. Hol lesznek a gyerekek jobb helyen, ki biztosít jobb körülményeket, kivel akarnak maradni, pszichológusi szakvélemény, minden számít.
2012. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 klopusz ***** válasza:
53%

Szia!


Azt azért ne felejtsük el, hogy a családjogi törvény erősen "anyapárti", tehát ha nem látja a bíróság veszélyeztetettnek a gyermekek ellátását, életét, az anyának ítélik a gyereket.

Munkanélküliség miatt nem vehetik el a fiúkat, hiszen akkor rengeteg anyától vonnák meg a jogát a gyermekeihez.

Ha édesanyádnál el tudtok lakni, akkor anyukád fizetése is beleszámít a jövedelembe, és Te is tudod igazolni, hogy januártól munkába állsz.

A férjed pénzénél nagyobb súllyal esik a latba az anya személye, gyerekek iránti szeretete, ragaszkodása.

2012. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnállak, tulajdonképen kiszolgáltattad magad egy hímsoviniszta gyökérnek. Most még csak 30 vagy, ha jól számolom, tehát nagyon fiatal, remélem újra tudod még kezdeni. Sarokba szorított, de az anyai szeretet elég ahhoz, hogy neked ítéljék őket.
2012. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Már régen nincs anyapárti törvény, gyerekpárti van!

Annak ítélik, ahol jobban biztosítottnak látják a gyermek testi és lelki fejlődését.

2012. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!