Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most kaptam egy levelet, hogy...

Most kaptam egy levelet, hogy megidéztek tanúnak. Mi a fenét jelent ez? Azt sem tudom, miről van szó.

Figyelt kérdés
Még tavaly volt egy ügyem, amiben én voltam a sértett, de azzal az üggyel kapcsolatban voltam bent a rendőrségen, és közöltem, hogy nem akarok feljelentést tenni. Lehet, hogy emiatt az ügy miatt van? Vagy ha tanúként idéztek meg, akkor valami másról lehet szó? Ha tanúként idéznek meg, azt jelenti, hogy nem én voltam a sértett, ugye?
2016. dec. 30. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy meg kell jelenned és elmondanod amit tudsz.
2016. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem is, de más tehetett feljelentést.
2016. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És a tanút a tanúmeghallgatás során megvádolhatják, vagyis nem csak sértett, de vádlott is lehet belőle. Ha sértett voltál, akkor is tanúként idéznek, tehát lehet, hogy ugyanaz az ügy.
2016. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azt sem tudom, miről van szó."

Nyugi, mi sem tudjuk.


Valószínűleg az eset közvádas bűncselekmény, így nem tőled függ, hogy indul-e eljárás. Amúgy pedig sértettként is tanúként vagy jelen a büntetőeljáráson.

2016. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hiába akar nyugodtan élni az ember, ezek nem hagyják.
2016. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes betelefonálni, vagy akár bemenni előbb személyesen, és megkérdezni, hogy pontosan miről is van szó. Általában segítőkészen adnak felvilágosítást ilyenkor.


Hacsak nem te vagy a gyanúsított. Erre sem árt gondolni, elég gyakori bűnözői taktika, hogy még az elkövetőnek áll feljebb, és úgy állítja be a rendőröknek, hogy igazából ő a sértett és te vagy az elkövető. Az igazság persze kiderül, de addig is ezen a nyomon tud csak elindulni a rendőrség. Főleg, hogy te ugye nem tettél feljelentést.

2016. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az idézésben benne vagy az ügy tárgya, illetve, hogy kik vannak az ügyben, büntető ügyben pl., hogy mivel vádolják és kit vádolnak, abból azért ki tudsz indulni.

És valószínűleg, ha más üggyel kapcsolatban nem valószínű, hogy tanúként idézhetnek, akkor ez a tavalyi ügy miatt van. És az egy dolog, hogy te nem tettél feljelentést, attól még hivatalból indulhatott eljárás a történtek miatt. És ha ez az az ügy, amiben te sértett voltál, akkor sértett tanúként fogsz szerepelni. Tehát attól, hogy valaki sértett, attól még egyben tanúja is volt az esetnek, tehát nincs olyan, hogy valakit sértettként idéznek. Őt is tanúként idézik, csak egyben ő sértett is, mivel ő a bűncselekmény elszenvedője.

El kell menned és vallomást kell tenned.

2016. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!