Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig mehetek el az önvédelem...

Meddig mehetek el az önvédelemmel Angliában? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy közös otthonban anyámra rátámadt az élettársa, majd rám. Én meg nyilván megvédem magamat és anyámat. Annyira gyors voltam, hogy rajtunk szerencsére nem esett személyi sérülés, de viszont a tamadót muszáj volt megütni.. Most ott tartunk, hogy a személy lenyugodott, de viszont olyan lett a szeme, mint ami szét akarna durranni a vértől.. Kicsit ilyesztőnek látszik.

Ez a személy (anyám pasija), többször megverte anyámat és minket is terrorizált gyerekeket, és az egész életünk tönkre tette. Viszont már kicsit felnőttem és muszáj volt megvédenem magunkat.

Bár még kiskorú vagyok.

A rendőröket kihívtuk, azt mondták, hogy nem akarják elvinni, mert akkor mindenkit be kell vinniük és lehet én húznám a rövidebbet, mert megütöttem a támadót.

Most ilyenkor mivan? Egy kiskorú fiú, megvedte magát és az anyját. Egy szemtanú van.

Attól félek, hogy a támadó akár megvakul. Olyankor mi történik?

Nem akartam megütni, de elkerülhetetlen volt.



2016. dec. 31. 04:37
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem a szeme, hanem a szeme körül.

Úgy történt, hogy elsőnek az anyámat megakarta ütni, de olyan részeg volt, hogy elesett. Mikor feltápászkodott, akkor meg megindult anyám felé, és üvöltözött.

Ekkor oda álltam, és mondtam neki, hogy ne merje megütni. Erre az önfejű nekem jött, meglökött. Nekem nem is kellett több, párszor megütöttem, amíg végre feladta a harcot.

Elhallgatott, majd felment a szobájába. Pár perc mulva, érlelődött és lejött megint üvöltve. Anyámra rárontott, aki éppen a vacsorát készítette könnyes szemekkel. Mondta neki, hogy ne jöjjön közelebb. Láttam, hogy lépett egyet, majd azonnal rávetettem magam, és kénytelen voltam megint megütni. Majd hozzám akart vágni egy sörösdobozt, ami lár centivel épp odébb ment.

Majd felment a szobámba és beverte a plazma tévémet, kiabálva "Szét téplek".


Szerintetek mennyire volt jogos? Önvédelemnek számít? Ez a férfi már többször is ütötte meg nőveremet is, anyámat pedig korházba is jutatta párszor, jó pár éve.

Tudom, már akkor kellett volna lépni. De nem az én választásom volt, hogy anyám kivel éljen.

2016. dec. 31. 04:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Angliában nem tudom, de itthon ezért elégrendesen kapnál. Szerintem máshol is.
2016. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Ez nem önvédelem volt, hanem támadás a részedröl, ugyanis ha valaki bejön egy konyhába és üvölt, az nem támadás, ez ellen nem "védekezés", ha összevered.


Elég primitív embernek látszol a viselkedésed alapján is, de még magyarul sem tudsz, nem ismered sok szó jelentését, ezért rosszul használod öket - ez is minösít téged.


A kiskorúság meg nem mentség, attól még ugyanolyan agresszív valaki maradsz.


Ha az illetö rendszeresen megveri anyádat, akkor nem az a megoldás, hogy te összevered, hanem anyád összeszedi a cuucait meg a gyerekeit és otthagyja az illetöt.

2016. dec. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg hát ugye itt is van gond, "párszor megütöttem".

Ez sehol a világon nem minősül jogos védelemnek.

2016. dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem lehet mit csinálni, ha csak jön, jön és jön. Folyamatosan támadott, kap egy pofont mit csinál? Támad tovább. Nem ütöttem volna meg, de ha meglök, akkor nem lehet mit tenni.

Nem várom meg hogy anyámat megint korházba juttassa.

Most anyámnak lenne monoklija, meg nekem.. Inkább nem.


Én kérek elnézést, hogy nem tudok magyarul, mert 13 éves koromban elráncigáltak az országból.

2016. dec. 31. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én kérek elnézést, hogy nem tudok magyarul, mert 13 éves koromban elráncigáltak az országból."


Azért egy 13 évesnek már tudni kell rendesen magyarul, szóval ez nem mentség, csak kifogás!


Ettöl függetlenül anyádnak ott kellene hagyni az illetöt, akkor nincs több gond.

Viszont az, hoyg te félig agyonvered, nem önvédelem, hanem kimondottan garázdaság!

2016. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem meg az itt élő felnőtt lakosság jelentős hányada nem tudja magát ilyen szinten kifejezni, a kérdező pedig erkölcsi értelemben véve nem hibáztatható. Nem tehet arról, hogy az anyja milyen életet választ/választott neki, és ezen sajnos változtatni sem igazán tud még... Nem az ő dolga vezetni a családot, még ha a szüleinek ez nem is sikerül. Az előző válaszolóknak még annyit, hogy kívülről nézve egyszerű ítélkezni, de ha a Ti anyátokat akarná megverni valaki a jelenlétetekben, akkor Ti sem azon gondolkodnátok az adott pillanatban, hogy mennyire törvényes valakitől megvédeni őt. És ha még a rendőrök sem akarták felelősségre vonni a kérdezőt, akkor a valóságban még egyértelműbb lehetett a helyzet...
2017. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!