Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A 2012-től bevezetett hallgató...

A 2012-től bevezetett hallgatói szerződésben mi számít Magyarországon létesített munkaviszonynak?

Figyelt kérdés

A kérdésem konkrétan az lenne, hogy ha én például Ausztriában dolgozok és élek, de havonta egyszer hazajövök dolgozni, és így van itthoni munkaviszonyom is, akkor azt beszámítják?


"tanulmányok ideje kétszeresének megfelelő időtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál társadalombiztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt létesít, fenntart vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytat (a továbbiakban: hazai munkaviszony),

amely kötelezettség több részletben is teljesíthető"


2017. jan. 1. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha havonta egyszer hazajössz dolgozni akkor 1 napot számítanak le belőle. Így nem lehet megúszni.
2017. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem akkor

- Magyarországon legyen bejegyezve a cég

- Magyarországon fizess adót és TB-t.


Ha ezek teljesülnek akkor beszámítják

2017. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
kb 20 év van rá de aláírtad , teljesítsd. de asszem van egy olyan része is h visszalehet fizetni az ösztöndíj összegét.
2017. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszolónak.

És kedves harmadik, a kérdés arra irányult, hogy mi a kötelezettség, amit teljesítenem kell, amit nem sikerült megválaszolnod.

2017. jan. 1. 20:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

# 4/4 Időpont ma 20:12


A "havonta egyszer hazajövök dolgozni"-t hogy érted? Mert szerintem erre vonatkozott #1 válasza, hiszen nem mindegy milyen szerződés keretében dolgozol.

2017. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!