Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számíthatok valami féle...

Számíthatok valami féle kártérítésre, ha igen, hogyan működik, hogyan tudom igényelni, ha garázdaság történt?

Figyelt kérdés

Egy szórakozóhelyen belémkötött egy személy, majd verekedés alakult ki, aztán a végére 5-6an elkezdtek verni,rugdosni, a fejem, mindenem.

-eltört az orrom

-lila az egész arcom

-a hátam (mintha becsípődött volna) (ezt nem vizsgálták meg,pedig említettem..ezzel még várok pár napot)

-a ingem szétszakadt


2 embert elfogtak, bent voltak a rendőrségen. Engem kihallgattak, nem tettem feljelentést, de azt hiszem ilyenkor ez automatikus, vagy a korház vagy a rendőrség feljelentést tesz (jól tudom?)


Illetve 8 napon túl gyógyuló a sérülés.


Tárgyalásra nem tudom számítsak e, illetve hogy mik várnak még rám a következőkben, kártérítés hogy működik ilyesmi információkat várok.



2017. jan. 4. 20:33
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Kártéritési igényedet a büntető ügytől függrtlenül kezdeményezheted polgári peres úton tudtommal. (Szóval keress egy ügyvédet)
2017. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És nem kártérítést, hanem sérelemdíjat kell követelned.
2017. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sérelemdíj személyiségi jogok megsértése esetén lehet. Itt 8 napon túl gyógyuló sérülés van, testi sérülés.


Ez közvádas büntetőeljárás, ahol polgári jogi igényt terjeszthet elő sértettként a kárnak megtérítésére.

De az ügyész a vádiratban hivatalból is jogosult polgári jogi igényt előterjeszteni.


Igen. lesz valószínűleg tárgyalás, ahol meg fognak hallgatni személyesen, függetlenül az eddigiektől.

Adott esetben el kell majd mondani mindent újra és újra a bíró, ügyész, vádlott, és a védője kérdésére.


Te is kérdezhetsz, iratokba nézhetsz bele, tehetsz indítványokat és észrevételt, fellebbezhetsz.

2017. jan. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!