Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaság felfüggesztett...

Garázdaság felfüggesztett alatt úgy, hogy én lettem bántalmazva?

Figyelt kérdés
Szóváltásba kerültem egy személlyel egy szórakozó hely előtt.A szóváltásból azt lett,hogy ő fel lökött,és én egy betonszegélyt lefejeltem.Fel álltam,és egy srác elém állt,hogy ne bírjak annak a személynek a közelébe menni.Én nem is akartam őt tettleg bántalmazni. Kijöttek a rendőrök és egy pár embert kihallgattak.Amikor ez a fel lökés történt nem volt kint senki a szórakozó hely előtt.Neki semmi sérülése nem lett.Tanúként lettem ki hallgatva.Mi várható ebben az esetben?Én nem ütöttem,nem támadtam,sérülést nem okoztam a számára.
2016. nov. 12. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha te nem ütöttél, nem bántalmaztál senkit, hanem te kaptál, akkor te sértett vagy. Nyilván, ha minden bizonyíték ezt fogja alátámasztani, hogy te valóban nem ütöttél, akkor semmi nem lesz. Aki téged megvert, az megkapja a méltó büntetését érte.
2016. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Én nem ütöttem,meg sem löktem.Semmi fizikai ráhatást nem tettem irányába.Amikor kiért a rendőrség a rendőr azt mondta menjek haza.Haza is jöttem,de egy 30 perc múlva jött a rendőrség,hogy be kell vinniük ki hallgatásra.Akik bent tartózkodtak a szórakozó helyen,ők is be lettek a rendőrségre szállítva.A rendőrök amikor kiértek látták,hogy nekem sérülésem van,aki fel lökött tőle kérdezték valami sérülése van-e és megmondta,neki nem keletkezett.Azt még ott hallottam.Utána mondta a rendőr menjek haza.Persze amikor jöttek a rendőrök,és elvittek engem azonnal a kórházba vittel,hogy el lássák a sérülésem.
2016. nov. 12. 10:28
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
A nethirlap.hu-n a fegyveres fórumokban érdemes rákeresni a "szóváltás" kifejezésre. Egy egy régi aljas rendőrtrükk. Mert ha "szóváltással" kezdődik akár egy jogos önvédelmi helyzet is, akkor azt már úgy tudják kezelni, hogy mindkét fél elősegítette a helyzet kialakulását és nincs jogos védelem, csak a garázdaság mindkettőnek.
2016. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még egyetlen kérdésem lenne.2015 nyarán a testvéremet ugyanígy bántalmazták,csak őt meg ütötte egy férfi.Ő akkor volt 18 éves és csajozott és ebből egy zavar alakult ki.Szóltak nekem menjek már ki mert,egy férfi nem engedi vissza a szórakozó helyre.Amire én kiértem pont megütötte férfi öcsémet,én pedig a férfit.Nyolc napon túl gyógyuló sérülése lett,azért kaptam a fel fügesztettet.Ő is kapott büntetést,de ő 8 napon belüli sérülést okozott az öcsémnek az ütéssel.Engem ezért helyezhetnek előzetesbe,ezek alapján amit leírtam.Mert aki fel lökött engem,neki nem volt fel függesztettje mint nekem.
2016. nov. 12. 10:55
 5/13 A kérdező kommentje:
Szóval ha még nem is történik semmiféle bántalmazás csak szóváltás már én akkor is gyanúsítható vagyok,amikor végül is ő lökött fel,nekem nem állt szándékomba,megütni,fel lökni őt.Egy szóváltást,hogy lehet meg gyanúsítani,mert ha ez a fel lökés nem történik meg,nem is lett volna rendőr.
2016. nov. 12. 11:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem értetted, nincs ilyen jogi formula, ilyen paragrafus, hogy pl. "szóváltásért" 2 év. De ha a rendőrségi jegyzőkönyv ezzel az ártatlannak tűnő szóval utal a kölcsönös agresszióra, hogy egyaránt jogtalan volt két a fél, akkor esélyes, hogy plusz pontot fogsz érni. És a naív állampolgár nem is sejti, hogy a kifejezés elismerésével a saját sírját ássa, mert olyan ártatlannak tűnő szó és a rendőrség miért is húzná csőbe, mikor őt verték meg? Nem vagyok jogász vagy "szóváltó" , de az említett fórumon jópár ilyen esetet megtárgyaltak, rendőrségi, bírósági gyakorlatot.
2016. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
addig jár a korsó a kútra...
2016. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A nethirlap.hu-n a fegyveres fórumokban érdemes rákeresni a "szóváltás" kifejezésre."


Vagy inkább messzire elkerülni, azt a hazug, felforgató oldalt, melynek egy bunkó fegyverárus a szerkesztője.

2016. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kérdező pedig megnyugodhat, ő ebben az esetbe a sértett, hiszen ellene irányult a testi sértés.

Az hogy volt szóváltás nem jelent semmit, hiszen minden bunyó előtt van valamilyen terefere, ami azután ugye el szokott durvulni. :)

2016. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:
Caution: Egy fórumról van szó. Nincs szerkesztője, azaz nem egy van, az összes fórumozó szerkeszti.
2016. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!