Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Cafeteria vissza nem térítendő...

Cafeteria vissza nem térítendő lakáscélú támogatásról van infótok?

Figyelt kérdés
Ezt az elemet kérném cafeteriaban. Áprilisban újítani akarom a fürdőt. A lakás a szüleimé, de én is ott lakom. Lehet igyis igénybe venni vaggy előtte ajándékozási szerződéssel át kell iratni a nevemre?

#jog #cafeteria #vissza nem térítendő lakáscélú támogatás
2017. jan. 7. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Saját lakásra, és saját meglévő (lakáscélú) hitel esetén kaphatsz ilyet. (előre nem adják, tehát: MEGLÉVŐ)

De ehhez az kell, hogy a munkáltatód akarjon ilyen cafeteria elemet adni. Ha nincs kedve az adminisztrációhoz mondhatja, hogy ezt nem kérheted.

2017. jan. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ajándékozási szerződéssel a nevre jegyeztetem a lakást. És így már tudom felújításra fordítani. Ez a megoldás. Nyilvan azért tettem fel a kérdést, mert a cégnél lehet ilyet választani.
2017. jan. 7. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Mint írtam: "Meglévő szerződés" tehát az igénylésnél mál lenni kell a nevedre szóló hitelnek, amihez adják a kedvezményt.

Neked pedig ezek szerint ilyen nincs.

Persze lehet, hogy el nem bírált hitelre, vagy év közben felvett hitelre is igényelheted, de szerintem kérdezd meg a munkáltatód ezzel foglalkozó munkatársát.

(Nekem egy szatyor papírt kellett benyújtanom a jogosultság igazolásához.)

2017. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A vissza nem térítendő lakáscélú felújítást ingatlan felújításra is lehet használni. Nemcsak lakásvásárlásra, hiteltörlesztésre. A cafeteria kerete egy évre szól, egy éven belül bármikor igényelhetem az összeget, ha leadom a számlákat. Nem tudom, milyen hitelszerződésről beszélsz.... Elbeszélünk egymás mellett. A lakás amúgyis az enyém lesz, de ajándékozási szerződéssel átadják nekem...tehát mivel a lakás az én tulajdonomat képezi majd 1/1 tulajdoni hányaddal, élhetek a vissza nem térítendő összeggel lakásfelújításra...
2017. jan. 7. 13:53
 5/7 A kérdező kommentje:
A cégnél rengetegen igénylik is, akik pl, nem felújításra, hanem későbbi lakásvásárlásra gyűjtenek. Az ajándékozási szerződés és földhivatali bejegyzés kb egy hónap elintézni. A cafeteria összegét meg áprilisban fogom igénybevenni. Most ilyen bonyolult, amit leírtam?
2017. jan. 7. 13:55
 6/7 A kérdező kommentje:
felújítás helyett támogatást
2017. jan. 7. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg elbeszélünk. Én 2015 óta igénylem ezt a kedvezményt és akkor csak "hitelre" lehetett kérni. Azóta lehetett benne változás.
2017. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!