Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Ki a hibás, ha elfagy a...

SOS! Ki a hibás, ha elfagy a vízóra?

Figyelt kérdés
kb 60cm mélyen van. A vízmű azt mondta a tulajdonos dolga arról gondoskodni,hogy ne fagyjon el,de szerintem a vízmű hibája,ha csak 60 cm mélyen van. Jelenleg a férjem próbálja kiolvasztani :( Segíteni

2017. jan. 7. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonos hibája, a TV-ben is mondták nem egyszer.
2017. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A vízműnek van igaza.


A megfelelő mérőhely kialakítása is a tulajdonos feladata, a legtöbb helyen 60 cm mély vízóra-aknát nem vesz át a szolgáltató, hacsak nem kenik meg az ellenőrt.

2017. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A fagy hibája!
2017. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Férjem mondta a tulajdonosnak,hogy örüljenek,ha csak az óra fagyott el,mert nem nehéz kiszámolni,hol futhat akkor a vízvezetékük.
2017. jan. 7. 11:44
 5/13 anonim ***** válasza:
A tulaj hibája, fagyhatár fölé nem telepítünk vízcsövet.Minimum 120 centi mélyen kell lenni az órának! Gyors megoldás az elektromos fűtésszál termosztáttal a cső köré
2017. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Én beszoktam szálmával tömni az aknát.
2017. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A háztulajé.
2017. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hordjatok rá földet amíg 120cm mélyen lesz.
2017. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

tulaj hibája,


ki kell hunarocellal bélelni a vizóra aknát. tetjét sem árt behungarocelozni, plusz ha hó esik rá akkor azt nem kell ledobni róla mert a hó szigetel

2017. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Rosenfeld Ferenc válasza:
Hivatalosan tehát jogilag (sic!) a tulajdonosnak kell gondoskonia arról, hogy ne fagyjon el. Na de ez így egy kalap szar! Ugyanis nálam tegnap fagyott el. Felhívtam a DRV-t, hogy most akkor mi van. Mondták kicserélik és számlázzák a Ft28,000.-ot. Mondtam nekik, hogy ÁLLJ! Mondtam, hogy szigetelve volt. Tettem rá kartondobozt, ahogy azt írják a neten is, de valahogy a kartondoboz nem védett a -20C°ellen. Szóval felmerült bennem, hogy miért nem a DRV gondoskodik a szakszerű fagyszigetelésről? Ugyanis ők a vízügyi szakemberek, és kézenfekvő lenne, ha nem mondjuk tanácsot adnának (pl. tekrjem be egy rossz pléddel), hanem mondjuk megcsinálnák, hogy mondjuk -30C°hiteles legyen. Azt mondták nem az ő dolguk. És az egyetlen dolog, amire hivatkoznak az a jogszabály. De ez a szabály rossz. Józsi bácsi, Mari néni de még én sem értek a fagyszigeteléshez, nem háríthatja rám a felelősséget a cég, mert nem vagyok képzet szerelő. Ők viszont igen és szerinem egy vízszolgáltatónak a vízfagyással, hogy úgymondjam kiemelten kellene foglalkoznia, mert ugye minden évben van tél Magyarországon és az faggyal jár. Nem hiszem el, hogy 2017-ben még az a tanács egy szolgáltatónál, hogy takarjam be pléddel a csöveket. Ez a tanács mondjuk 100 évvel ezelőtt elfogadható volt, ma viszont nem az. Nem akarom kifizetni a Ft28,000.-ot!
2017. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!