Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kutya megharapott egy...

A kutya megharapott egy embert, ilyenkor ki a hibás, milyen büntetés járhat?

Figyelt kérdés

Egy kissé illuminált állapotban lévő ember mutatja, hogy a kezét megkapta a kutya. A kutya talán 10 centire tudja kidugni az orrát a kerítésen az felett semmiképp se.

Mutatja a kezén azt a kis harapást, meg vagy negyed óráig dumál. Mondja, hogy kihívja a rendőrt, amire én is mondtam neki, hogy persze természetesen. De mégse tette. Muttattam neki a kutya oltásait és elment.


Ha tényleg a mi kutyánk a hibás ilyen esetbe akkor mi a teendő? Vagy csak pénzt akart volna kérni?



#kutya #védőoltás #kutyaharapás #kerítésen belülről
2016. júl. 8. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben fel van szerelve "Vigyázz, a kutya harap" "Harapós kutya" stb tábla, és ő benyulkál, az ő hibája, ha nincs erre kirakott figyelmeztetőtábla, akkor a tiétek
2016. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha benyúlt hozzátok, az magánlaksértés, úgyhogy lehet versenyezgetni a feljelentéssel, és majd kiderül, ki jár rosszabbul.
2016. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vigyázz a kutyára, nehogy megmérgezze!
2016. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rosenfeld Ferenc válasza:
A kutya gazdája elsősorban felelős, hogy a kutya senkit se harapjon meg. Teljesen mindegy, hogy milyen táblák vannak kitéve, mindegy milyen nagy rés van a kerítésen. Az embert nem haraphatja meg a kutya.
2023. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!