Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha belémkötnek az utcán, meg...

Ha belémkötnek az utcán, meg akar ütni a garázda és kihajolva megütöm, önvédelem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor én is garázda vagyok,mert én ütöttem először? Jogos önvédelem? Önbíráskodás? Baromi nehē eligazódnom a btk ezen részén és kérek mindenkit, h8gy ne linkeljen. Tapasztalatokat, jogban jártasak véleményét kérem, köszönöm.

2017. jan. 8. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha meg akar ütni, te azt kivéded és visszatámadsz az még önvédelem, hiszen védekeztél, leszerelted a támadót. A fontos az, hogy arányos legyen a visszaámadás is. Tehát ha ököllel akar megütni te nem verheted félholtra egy baseball ütővel. Van egy apró kiskapu is a törvényben, mégpedig az, hogy ijedségből nem tudtad felmérni rendesen a helyzetet, és a szükséges (mondjuk leszerelő állast) ennek okán sikerült kicsit komolyabban bevinned. Szóval túllépted az arányosság elvét. Szóval ha valaki neked megy az úton, megüt visszaütsz, vagy meg akar ütni kivéded majd visszaütsz az jogos önvédelem! Viszont ha az illető ezután már nem támad rád, te nem ütheted tovább, mert akkor már véget ért a "jogi mentességed" onnantól te vagy az agresszor.
2017. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Nekem volt verekedésem ráadásul munkahelyi és tapasztalatból tudom azt veszik elő aki előszür üt! A r?hadékok még papíroztak is mint egy bűnözőt közbe majdnem otthagytam a fogamat. Egy olyan sza?házi munkavezető volt aki istennek képzelte magát, senki nem mert szembemenni vele, de egyszer olyat szólt amit nem hagyhattam, és neki persze hogy nem kellett több, nekem jött.
2017. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Igen, az arányosság.. :( én voltam (előző vok) 72 ő meg 130, errő ennyit, ha nem szedik le rólam ott döglÖk meg.
2017. jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Ja! És kirugták! Hála nekem! Közbe már panasz ellene rendesen de csókos volt a parasztja, de itt a biztit ő is kiverte.
2017. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Munkavezetoket irtani kell tuzzel vassal
2017. jan. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
72/130? Jó móka lehetett többieknek nézni, ahogy két aggastyán verekszik.
2017. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megállapítani.


Az sem mindegy hogy mekkorát ütsz,ergo magánvádas vagy közvádas lesz az ügy.

És még jó sok egyéb körülménytől is függ.

2017. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pont ez a problémám, hogy nem levédem hanem elmozgok és lekontrázom reflexből és mibel nem számít rá, mert ő a valaki,belenéz egy hatalmas ko-ba
2017. jan. 9. 00:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez jogos védelem lesz. De értesítened kell a rendőrséget, hogy ilyen ért. És mivel utcán vagy nem árt ha szerzel szemtanút is, mert kérni fogják a rendőrsségen is.
2017. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!