Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nálunk miért van ennyire...

Nálunk miért van ennyire szigorúan szabályozva minden ( konkrétan: autók átalakítása )?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék beszerezni egy lakóautót. Nem vetem meg a fizikai munkát, képes lennék építeni egyet itthon. El is kezdtem nézegetni a videókat, szinte kivétel nélkül Angliában és Amerikában készültek és teljes nyugalommal építik át. Annyi a lényeg, hogy biztonságos legyen, megkapja a papírokat és kész is.

Utána néztem, hogy nálunk mi kell. Hivatalos tervek kellenek szakembertől, minden alkatrészről feljegyzés és számla, stb. Annyi felesleges papírmunka és többletköltség van vele, hogy egyszerűen nem éri meg.

Bizonyára azt fogják mondani néhányan, hogy akkor vegyek használtan, elvégre úgyis csak "pár százezer" forint ( de ha nem romhalmazt veszek, közeledik a millióhoz ). Igazuk is van, de a kérdés nem erről szól.

Nálunk miért ilyen szigorúak a szabályzások mindennel kapcsolatban?


2017. jan. 9. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Légy jó goy és vedd meg a külföldi lakóautókat
2017. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
A sok papírozás meg egyebek jó lehetőség a lenyúlásra.
2017. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek NEMCSAK MO-on esnek ilyen szigorú szabályzás alá, máshol még komolyabb a dolog.


Ennek az az oka, hogy egy autó (vagy akármilyen gpejármü) a közlekedésben vesz részt és meg kell felelnie a különbözö biztonsági kitételeknek, hogy ne veszélyeztessék mások testi épségét.

Nem véletlen, hogy egy mérnök - aki gépjármüveket tervez - sok évig tanulja az ehhez szükséges ismeretek, és csak így képes megfelelöen méretezni a jármüveket.


Angliába/Amerikában is vannak erre szabályok és otts em csak úgy Pista bácsi épít egy autót megfelelö szakértelem nélkül, illetve ha megteszi, akkor nem használhatja a tömegközlekedésben, hanem csak a saját privát területén.


MEllesleg az "Annyi a lényeg, hogy biztonságos legyen" éppen azokat az engedélyeket jelenti, amiket itt kifogásolsz!

2017. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért, hogy elejét vegyék, hogy az ilyen sufnitunning megoldások árasszák el az országot, és veszélyeztessék a többi közlekedőt. Ha mindenáron lakóautót akarsz építeni, akkor ki fogod járni a hivatalos utat, de ha csak azért akarod okosba' megoldani, mert nincs 1 milliód se rá, akkor szerintem is felejtsd el a lakóautózást.
2017. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!