Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lehetosegeim...

Milyen jogi lehetosegeim vannak, ha atvernek az eBay-en?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyenlore meg nem tortent meg, de nagyon aggodom. Egy eBay aukcion megnyertem egy hasznalt iPhone 6s telefont 308 euroert, + 12,90 postakoltsegert. Mielott elkezdtem licitalni, ellenoriztem az eladot, 100%-os pozitiv visszajelzes volt rola 130 eladasrol. Az elozo telefonomat is ilyen aukcion nyertem, akkor minden rendben volt, igy ugy gondoltam nem lehet gond.


Miutan lezarult a aukcio, megbeszeltem a fizetes reszleteit. Paypalt nem engedett, azt kerte vagy atutalas legyen, vagy feltoltos bankkartyara befizetes. Az utobbit valasztottam, mert egyszeru, atlathato, nekem is van olyan kartyam, igy a befizetes meg ingyen is van, es azonnal megerkezik.


A szallitas 8-14 nap. A napokban megneztem az illeto profiljat, es elkezdtek szaporodni a negativ ertekelesek. Tobben is azt irtak, hogy atverte oket, es csalo.


Az uzenetvaltasok soran megadta a feltoltos kartyanak a szamat, a CF szamat (Olaszorszagban elek, ez itt olyan, mint egy szemelyi szam) es a nevet.


A feltoltesrol megvan a bizonylatom, amit a bankautomata nyomtatott ki.


Ha esetleg bebizonyosodik a gyanum, es engem is atvert, akkor a bizonylattal, az adataival es az ebay beszelgeteseket kinyomtatva fordulhatok rendorseghez? Tudnak valamit csinalni? Nagyon elkeseredtem es felek, hogy elvesztettem azt a penzt, szamomra ez nem keves...


Elore is koszonom a valaszokat!



2017. jan. 11. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebayen soha nem vennék licitálós dolgokat, egyébként valószínűleg nem fogja érdekelni a rendőrséget az ügy, de egy próbát megér. Visszaküldeni a terméket ha átverés még többe kerülne neked.
2017. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ebay-nél kell panaszt tenni, és ők ha úgy látják, hogy igazad van, akkor visszautalják a pénzt neked. Sőt a sok panasz eredménye az lesz, hogy az illető eladót kizárják az ebay oldaláról.

Minket egyszer vágtak át, és nekünk az ebay visszaadta a pénzt.

2017. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el az eBay erre vonatkozó szabályzatát, de nekem úgy rémlik, hogy kifejezetten óva intenek az általad használt fizetési módtól, épp azért, mert nem tudnak mit kezdeni vele csalás esetén.
2017. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elküldöd az eBay vezetőségnek, kib@sszák az árust és visszaadják a casht..
2017. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebay nem utal vissza semmit, paypalra van buywr's protection, kártyás fizetésre nincs.

Feljelentés és a bankodnál a lekönyvelt tranzakciót kell reklamálni (charge back)

2017. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2017. jan. 12. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!