Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthető-e az a személy,...

Feljelenthető-e az a személy, aki nemi beteg, tud is róla, de se nem kezelteti magát, illetve partnereit se figyelmezteti állapotáról? (HPV)

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 00:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki feljelentheto.


A kerdes az hogy foglalkoznak-e vele. Nem fognak valoszinuleg.

2017. jan. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha tudod bizonyítani és partner is van, aki elkapta akkor nyugodtan belehet menni.
2017. jan. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Feljelentheted de szerintem nem fognak foglalkozni vele, mert nem köteles elmondani neked hogy fertőzött. Illene, de nem köteles rá.
2017. jan. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Az is feljelenthető akinek fáj a foga.
2017. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Több személyt is megfertőzött már...És az a baj hogy lehet, hogy neki mindegy, viszont a lányokat kiteszi a méhnyakrák veszélyének...Engem ez bánt, és mélységesen felháborít.
2017. jan. 15. 12:18
 6/17 anonim ***** válasza:
Testi sértésért simán
2017. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha a lanyok nem követelik meg a gumit, akkor hanyagok. Védőoltás is van már.
2017. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt már hasonló, született is feljelentés, méghozzá úgy emlékszem, nálunk történt az eset. A férfi két nőt is megfertőzött HIV- vírussal és mivel tudatában volt fertőzöttségének, per lett belőle. Éppen csak a lényeget nem tudom, hogy mi lett az ítélet. De feljelenteni, nyilván lehet.
2017. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Gumival védekeztünk, majd fél év múlva váltottunk fogamzásgátló gyűrűre. Egyszer nem közölte hogy beteg lenne. Mellesleg az óvszer nem nyújt 100% védelmet a hpv ellen. Az oltás pedig csak az alacsony rizikó faktorú hpv típusok ellen véd. A kedves úriembernek pedig p3 típusa van, azaz magas rizikó faktorú. Kérdezem, ezek után miért a nő a hanyag, ha a párja arra nem képes hogy kezeltesse magát ha tudjuk hogy beteg? Fordított esetben is gusztustalan húzás lenne.
2017. jan. 15. 15:28
 10/17 anonim ***** válasza:
Én azt hittem egyszeri alkalom volt, nem a párodról volt szó. Nem én írtam a hanyagságot, csak ez jött le a kérdésből nekem.
2017. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!