Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a korrupció a hétköznapi...

Mi a korrupció a hétköznapi életben?

Figyelt kérdés
Tudtok egy példat írni rá?

2017. jan. 17. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kérsz számlát a szerelőtől. Fizetsz az orvosnak és az ápolónak jobb ellátásért. Ügyfélszolgálatosként a haverod előrébb veszed a sorban.


Bármi, ami némi juttatásért (legyen anyagi vagy nem anyagi természetű) cserébe a szabályok megkönnyítésével, megkerülésével jár.

2017. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Én tudok. Én az önkormányzatná dógozok a szemetes kocsin. Namánmost, mikor valaki nem fizeti be a kukadíjat, de hoz két üveg sört, annak elszállítom a szeméttyit.

Meg van mikor a cigányoknak van sok szeméttyük, akár egy platóval is. Akkor adnak egy ötezrest és mindet elviszem, aztán beírom közterületi szemétnek, mintha a főtéri kukákbul hoztam volna. Érted.

2017. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Korrupció az, amiből téged kihagynak.
2017. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hálapénz például.
2017. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de szerintem a hálapénz, és a számlaadás kikerülése sem korrupció. Nálunk például engedik a paraszolvenciát a dokiknak, mert mint a nevében is benne van, utólag adják "hálából", és nem előre, hogy más kárára különleges bánásmódban részesüljön a beteg. Ha előre kérnék, az sem lenne korrupció, hanem inkább zsarolás, vagy hivatali visszaélés. A számlaadás elmulasztása meg szimplán csak egy adócsalás, de ott sem valósul meg hogy előnyt szerez valaki más kárára.

Az hogy a "köznép" is rendszeresen találkozik korrupcióval, és részese is, hazugság, a mainstream média nyomja nekünk állandóan, hogy bagatellizálja, részben elfogadottá tegye a korrupciót, mint kifejezést. Nyilván azért teszi ezt a hatalom, hogy a tényleg korrupciós ügyeket, amihez földi halandó még a közelébe se szagolhat, kvázi elfogadottá tegye. Ha a kisemberbe belesulykoljuk hogy ha adott X ezer Ft-ot az orvosnak hálából, ugyan olyan korrupt, mint xy politikus, aki kapott X millió eurót egy cég pozícióba hozásáért egy másik cég, és az adófizetők rovására.

2017. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!